הודעות אירגונים

בית חולים נגיש- אסותא מרכזים רפואיים זכו בפרס נגישות ישראל 2017 על הנגשת בית החולים לאוכלוסיית בעלי המוגבלויות

22/03/2017

פרס נגישות ישראל 2017 הוענק השנה לאסותא מרכזים רפואיים, על הנגשת ארגון גדול ומורכב ברמה גבוהה ומעוררת השראה. בנימוקי ועדת הפרס נכתב כי: "הנגשת אסותא מהווה מודל לחיקוי לתהליך הנגשה מורכב, תוך חתירה לנגישות מרבית לכל סוגי המוגבלויות וחתירה להשגת רפואה נגישה ושוויונית".

פרס נגישות ישראל ע"ש שמחה לוסטיג ז"ל ניתן מדי שנה לארגון שחרט על דגלו להנגיש את שירותיו ללקוחות עם מוגבלויות. הפרס השנה ניתן לאסותא מרכזים רפואיים, שנבחרו מבין עשרות גופים שנבחנו, בעקבות הצעדים המיוחדים שננקטו על מנת להנגיש את השירותים הרפואיים. עוד נכתב בנימוקי הפרס כי "נכון להיום, לא קיימת חקיקה שמחייבת הנגשה של מוסדות בריאות, אך אסותא מרכזים רפואיים בחרו להנגיש את שירותיהם ברמה הגבוהה ביותר, וזאת על מנת לייצר שירותי רפואה נגישים ושוויוניים לכל הבאים בשערי בית החולים".

לדבריו של מנכ"ל אסותא מרכזים רפואיים פרופ' ארי שמיס, "אנו באסותא רואים חשיבות רבה במתן שירות מכבד, שוויוני ועצמאי לכל הבאים בשערינו, ורואים בשמירה על כבוד האדם זכות בסיסית המהווה חלק בלתי נפרד מזכויות החולה. לאור זאת, אנו פועלים באופן מתמיד להתאמת השירות לכלל האוכלוסיה, לרבות אנשים עם מוגבלות".

בית החולים נקט בצעדים ומאמצים רבים על מנת להנגיש את שירותיו. כך למשל, מטופל חרש זוכה לליווי צמוד של מתורגמן לשפת הסימנים, ומטופל בעל לקות ראיה יכול קבל מידע באמצעות פורמט קולי, פורמט מוגדל  ואף באמצעות כתב ברייל לפי הצורך האישי שלו. אתר האינטרנט של בית החולים הוא אתר נגיש, וכך גם מוקד המידע וזימון התורים, ומאפשר מספר ערוצי תקשורת עם המטופלים, לרבות באמצעות סמס ומייל. בנוסף, כל עובדי אסותא עברו הדרכה ייעודית הכוללת התנסות חווייתית שהועברה על ידי מדריכים עם מוגבלויות במסגרת בית הספר למקצוענות של בית החולים.

ראש אגף שירות וחוויית המטופל יעל נאמן, שמובילה את פרויקט הנגשת בית החולים לצידו של אלי מימרן הממונה על תחום הנגישות, סיכמה ואמרה כי  "מי שעוסק בנגישות יודע שמדובר בתהליך מתמשך, ושתמיד ניתן לפעול עוד על מנת לשפר את השירות לאנשים עם מוגבלויות. אנחנו ממשיכים ללמוד מציבור המטופלים שלנו ולפעול לשיפור הנגשת השירותים שלנו בכל עת".

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<