הודעות אירגונים

זה (לא) רק ספורט! בבילינסון נפתחה מרפאה ייחודית - המרפאה לקרדיולוגיית ספורט

09/04/2017

לראשונה בישראל נפתחה בבילינסון מרפאה לקרדיולוגיית ספורט. המרפאה בניהולה של ד"ר שירית כזום, רופאה בכירה במערך הקרדיולוגי בבילינסון, הוקמה על מנת לרכז את הייעוץ, האבחון, הטיפול והמעקב במחלות לב בקרב העוסקים בספורט. המרפאה מיועדת לספורטאים ולחובבי ספורט. במרפאה ניתן מענה לעוסקים בספורט ולמעוניינים להתחיל בפעילות גופנית, בעלי רקע של מחלת לב או כאלו הנמצאים בסיכון לפתח מחלות לב.

בשנים האחרונות חל גידול במספר האנשים שמשתתפים בפעילות ספורטיבית. מחקרים רפואיים מוכיחים כי פעילות גופנית בטוחה ומאוזנת, בהתאמה אישית, משפרת את איכות החיים, מסייעת בהפחתת מחלות ומעניקה אנרגיה וחיוניות. העיסוק בספורט תחת פיקוח והשגחה רפואיים מומלץ לכל מי שמעוניין לשמור על כושר ולשפר את איכות חייו.

המרפאה לקרדיולוגית ספורט עוסקת באבחון, טיפול ומניעת תחלואה בקרב ספורטאים הנמצאים בקבוצות סיכון:

ספורטאים שאובחנו אצלם ממצאים לבביים החשודים כבעייתיים בבדיקה גופנית או בבדיקות סקר שגרתיות (א.ק.ג ארגומטריה, אקו לב וכדומה)

ספורטאים החווים במהלך פעילויות גופנית סימפטומים לבביים כגון סחרחורת, עלפון, כאבים בחזה, קוצר נשימה או דפיקות לב חריגות וכן ירידה לא מוסברת ביכולת לבצע מאמץ גופני.

ספורטאים עם היסטוריה משפחתית של מחלת לב או גורמי סיכון לבביים

הסובלים ממחלה לבבית מאובחנת והמעוניינים לחזור לשגרת פעילות גופנית 

פרופ' רן קורנובסקי, מנהל המערך הקרדיולוגי בבילינסון: "אנו רואים חשיבות רבה בהקמתה של מרפאת קרדיולוגית ספורט שנועדה לתת מענה קרדיאלי לעוסקים בפעילות גופנית כאשר הם נזקקים לחוות דעת מקצועית בנוגע למצב ליבם".

 

ורד קויטל, דוברת

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<