חדשות

למעלה מ-80% ממשתתפי הסקר בחרו בהמשך טיפול ב- GLP-1-RA עבור מטופלת הסובלת מסוכרת והשמנת יתר (סקר e-medcase )

28/05/2018

מאת מערכת אי-מד

בסקר חדש שנערך במערכת שיתוף המקרים הבינ"ל e-medcase למעלה מ-80% מהרופאים שהשתתפו בסקר בחרו בהמשך טיפול ב- GLP-1-RA  עבור מטופלת הסובלת מסוכרת והשמנת יתר.

למשתתפים הוצגו 6 חלופות להמשך טיפול עם הסבר קצר על היתרונות/חסרונות של כל חלופה

מתוך 72 משתתפים בסקר , למעלה מ-80% בחרו בחלופה של הוספת טיפול ב-GLP-1-RA . כ-10% בחרו בהוספת SGLT-2 inhibitor ו כ-7% בחרו בהוספת DPP-4 inhibitor .

כידוע לכם, אי-מד החלה להפעיל לאחרונה מיזם חדש: אפיליקציית e-medcase המאפשרת הצגת מקרים ודיון בין אנשי מקצוע.

במסגרת זו הועלה לפני כחודש מקרה שהובא בחסות חברת אלי-לילי של מטופלת בת 48, שאובחנה כסוכרתית לפני 4.5 שנים. המטופלת סובלת גם מהיפרכולסטרולמיה והשמנת יתר. עד כה המטופלת הייתה תחת טיפול במטפורמין ותרופה להיפרליפדמיה.  רמות ה-HbA1C שלה בבדיקה האחרונה הייתה 8.6% , כשהיעד שהוגדר עבורה היה 7%

 

 

 

 הרציונל לבחירה מובהקת זו בהוספת GLP-1-RA התבסס על היכולת של הטיפול הנבחר להביא את המטופלת ליעד האזון שלה (רמת HbA1C של כ-7.1%  ) וההפחתה הצפויה במשקל . כל זאת עם סבירות גבוהה להיענות טובה לטיפול, ולאורך זמן במיוחד בשל האפשרות לטיפול חד שבועי

לכניסה לסקר המקרה ב- e-medcase  

בהקשר זה יש לציין ש 3 מחקרים שבחנו את העדפות של המטופלים הסכרתיים באשר לאפשרות המשך הטיפול ב-GLP-1-RA נמצא כי הייתה העדפה מובהקת של מטופלים לטיפול חד שבועי. "שלושת המחקרים הללו מעידים על העדיפות של טיפול חד-שבועי ב-Dulaglutide על-פני תכשירים אחרים ממשפחת האנאלוגים ל-GLP- בפרט לאור החשיבות הרבה שמעניקים חולי סוכרת לתדירות מינוני הטיפול"

ראו כאן סקירת מס' מחקרים עליהם דיווחנו לאחרונה :  יתרונות משטר טיפול חד-שבועי באנאלוגים ל-GLP-1 בעיניי חולים עם סוכרת מסוג 2 (Diabetes, Obesity and Metabolism, Patient Prefer Adherence)  . 

 PP-DG-IL-0012

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני