חדשות

נייר עמדה מטעם ה-American Headache Society בנושא שילוב טיפולים חדשים למיגרנה (Headache )

25/12/2018

 

במאמר שפורסם בכתב העת Headache ביקשו מומחים מטעם ה-AHS (American Headache Society) לספק עדכון אודות ההנחיות לשימוש בטיפולים מונעים ואקוטיים להקלה על מיגרנה במבוגרים.

 

המומחים מסבירים כי עקרונות טיפול תרופתי מונע וטיפול להקלה אקוטית בחולים עם מיגרנה פורסמו בעבר, אך פיתוח טכנולוגיות וטיפולים חדשים, כמו גם פורמולות חדשות של טיפולים קיימים, הובילו לצורך בעדכון ההנחיות בנושא זה.

 

נייר העמדה מבוסס על סקירת ההנחיות הקיימות ועקרונות טיפול מונע ואקוטי במיגרנה, כמו גם תוצאות מחקרים קליניים שפורסמו לאחרונה והתמקדו בתרופות ואמצעים אחרים להתוויות אלו.  המומחים ביקשו לשמוע את חוות הדעת של גופי ביטוח, מעסיקים, חברות תגמול לבתי מרקחת, יצרני מכשירים, חברות תרופות וביוטכנולוגיה, חולים וארגוני חולים. חוקרים ורופאים מומחים בתחום רפואת כאבי ראש מרחבי צפון אמריקה והאיחוד האירופי סיפקו את המשובים שלהם.

 

עקרונות טיפול תרופתי למניעת מיגרנה עם תכשירים פומיים כללו את הבאים: שימוש בטיפול מבוסס-ראיות כאשר הדבר הולם ואפשרי; התחלת טיפול במינון נמוך והעלאה הדרגתית של המינון; הגעה למינון תרפואיטי במידה וניתן; יש לאפשר משך זמן מספק לניסיון הטיפול; יש לבסס ציפיות סביב התגובה לטיפול ואירועים חריגים; יש להגביר את ההיענות ככל הניתן. טיפולים חדשים יותר הניתנים בזריקה עשויים להיות בעלי השפעה מהירה יותר וייתכן כי אינם דורשים טיטרציה של המינון.

 

עקרונות טיפול תרופתי אקוטי כללו מתן טיפולים מבוססי-ראיות, במידת האפשרי; טיפול מוקדם לאחר הופעת התקף מיגרנה; בחירת מתן לא-פומי בחולים נבחרים; התייחסות לסוגיות בטיחות וסבילות הטיפול; יש לשקול מתן עצמי של טיפול הצלה; יש להימנע משימוש-יתר בתרופות להקלה אקוטית על מיגרנה.

 

טיפולי נוירו-מודולציה וטיפולים ביו-התנהגותיים עשויים לשמש כאמצעי למניעת מיגרנה ולטיפול אקוטי, בתלות בצרכים של המטופל הפרטני. נוירו-מודולציה עשויה לסייע לחולים המעדיפים טיפולים לא-תרופתיים, או אלו שאינם מגיבים היטב, אינם סובלים את הטיפול, או בעלי התוויות-נגד לטיפול התרופתי.

 

ההצהרה הנוכחית מהווה עדכון להמלצות קודמות ומפרטת את ההתוויות להתחלת טיפול, המשך טיפול, שילוב אמצעים שונים והחלפת טיפול מונע ואקוטי למיגרנה.

 

Headache 

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני