חדשות

ההשפעה של הרגלי התזונה וצריכת אלכוהול על הסיכון לסרטן מעי גס ורקטום (International Journal of Epidemiology)

19/04/2019

 

במאמר שפורסם בכתב העת International Journal of Epidemiology מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי צריכת בשר אדום ומעובד, גם בטווח המומלץ לפי ההנחיות הבריטיות, מלווה בסיכון מוגבר לסרטן מעי גס ורקטום. בנוסף, צריכת אלכוהול נקשרה עם סיכון מוגבר לממאירות, בעוד שצריכת סיבים מלחם ודגני ארוחת בוקר מלווה בסיכון מופחת לממאירות.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי מרבית המחקרים הקודמים להערכת הרגלי התזונה וסרטן מעי גס ורקטום התבססו על דפוסי התזונה במהלך שנות התשעים של המאה הקודמת. כעת הם השלימו ניתוח סטטיסטי להערכת יחסי הסיכון המתוקנים לסרטן מעי גס ורקטום לפי גורמים תזונתיים במחקר UK Biobank.

 

מדגם המחקר כלל גברים ונשים בגילאי 40-69 שנים בעת הגיוס למחקר (2006-2010), אשר דיווחו על הרגלי התזונה באמצעות שלון תזונה (475,581 משתתפים). הרגלי התזונה נבחנו שוב בתת-מדגם גדול (175,402 משתתפים), על-בסיס הערכות תזונה במהלך המעקב.

 

החוקרים מדווחים כי במהלך מעקב ממוצע של 5.7 שנים תועדו 2,669 מקרים של סרטן מעי גס ורקטום. בקרב משתתפים שדיווחו על צריכה ממוצעת של 76 גרם/יום של בשר אדום ומעובד, בהשוואה לאלו שדיווחו על צריכה של 21 גרם/יום, נרשמה עליה של 20% בסיכון לסרטן מעי גס ורקטום.

 

בקרב משתתפים בחמישון העליון של צריכת סיבים שמקורם מלחם ודגני בוקר נרשמה ירידה של 14% בסיכון לסרטן מעי גס ורקטום. צריכת אלכוהול לוותה בעליה של 8% בסיכון לסרטן מעי גס ורקטום לכל 10 גרם נוספים של אלכוהול בכל יום.

 

החוקרים מציינים כי לא זוהה קשר בין צריכת דגים, עופות, גבינות, פירות, ירקות, תה או קפה ובין הסיכון לסרטן מעי גס ורקטום.

 

לסיכום, ממצאי המחקר מעידים כי צריכה ממוצעת של 76 גרם/יום של בשר אדום ומעובד, אשר עומדת תחת ההמלצות המקובלות בבריטניה (עד 90 גרם ביום) לוותה בסיכון מוגבר לסרטן מעי גס ורקטום.. אלכוהול לווה בסיכון מוגבר לממאירות בעוד שסיבים מלחם או מדגני בוקר נקשרו עם סיכון מופחת לסרטן מעי גס ורקטום.

 

International Journal of Epidemiology

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<