חדשות

מנהל המזון והתרופות האמריקאי מפרסם אזהרה לנוכח 34,000 מקרי הדבקה בחצבת באירופה השנה (מתוך הודעת ה-WHO)

10/05/2019

 

למעלה מ-34,000 חולים ברחבי אירופה נדבקו בחצבת במהלך החודשיים הראשונים של 2019, כאשר מרבית המקרים תועדו באוקראינה. בהכרזה מטעם ארגון הבריאות העולמי קראו המומחים לרשויות להבטיח כי אוכלוסיות פגיעות יקבלו את החיסון כנגד הזיהום הנגיפי.

 

מבין 34,300 המקרים הללו ברחבי 42 מדינות באירופה, תועדו 13 מקרי תמותה, כולל מקרים באוקראינה, רומניה ואלבניה. הסיכון להתפרצות המחלה עשוי להמשיך לעלות ובמידה והתגובה להתפרצות לא תהיה מקיפה, הנגיף עשוי למצוא דרכו לאוכלוסיות פגיעות ולהופיע במדינות נוספות אחרות.

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי קורא לנצל כל הזדמנות בכדי לחסן ילדים, מתבגרים ומבוגרים פגיעים לזיהום הנגיפי.

 

חצבת הינה מחלה מדבקת מאוד, העשויה להוביל למות החולים, כמו גם לעיוורון, חירשות, או נזק מוחי. ניתן למנוע את המחלה בעקבות שתי מנות חיסון יעיל, אך חלקית בשל אזורי קבוצות אוכלוסיות לא-מחוסנות, המחלה מתפשטת היום בהתפרצויות בחלקים רבים בעולם, כולל ארצות הברית, פיליפינים ותאילנד.

 

באירופה, מרבית מקרי החצבת עד כה בשנת 2019 תועדו באוקראינה, בה תועדו למעלה מ-25,000 מקרי הדבקה במהלך החודשיים הראשונים של 2019.

 

אין טיפול אנטי-ויראלי ספציפי לחצבת והחיסון מהווה את הכלי היחיד למנוע את המחלה. מרבית המקרים מופיעים באנשים לא-מחוסנים או באלו שאינם מחוסנים דיו.

 

ארגון הבריאות העולמי קורא לרשויות בריאות ארציות ברחבי אירופה למקד מאמצים במטרה להבטיח כי החיסון יהיה זמין לכלל הקבוצות באוכלוסיה. ההשפעה על בריאות הציבור צפויה להמשיך עד שההתפרצות תהיה תחת שליטה ועל רשויות הבריאות לזהות מקרים שלא חוסנו בעבר ולספק להם את החיסונים הנדרשים.

 

מתוך הודעת ה-WHO

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני