חדשות

מחשבות אובדניות נפוצות בנשים עם הפרעה דיספורית קדם-וסתית (מתוך כנס ה-ASCP)

08/06/2019

 

מנתונים חדשים שפורסמו במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Society of Clinical Psychopharmacology עולה כי מחשבות אובדניות מופיעות בשכיחות גבוהה בנשים עם הפרעה דיספורית קדם-וסתית (Premenstrual Dysphoric Disorder, או PMDD).

 

להערכת שיעורי ההימצאות של מחשבות אובדניות פאסיביות או אקטיביות כמרכיב ספציפי של PMDD, החוקרים התבססו על סקר שפותח ע"י ה-Women's Mood Disorder Task Force מטעם ה-National Network of Depression Centers להערכת הפרעות מצב רוח בנשים לאורך החיים.

 

נשים בגילאי 18 שנים ומעלה, אשר טופלו במרפאה פסיכיאטרית, מרפאת נשים ואלו שאושפזו ליחידה פסיכיאטרית הוזמנו להשתתף בסקר. החוקרים אספו נתונים אודות 256 משיבות בין יולי ועד נובמבר 2018. מעט למעלה ממחצית מהנשים (54%) נמצאו חיוביות לאבחנת PMDD ומבין אלו, 11% דיווחו על מחשבות אובדניות פאסיביות ו-9% דיווחו על מחשבות אקטיביות.

 

שיעורי מחשבות אובדניות היו גבוהים יותר בנשים שאושפזו במחלקה פסיכיאטרית, כאשר מבין 53 משיבות, 70% מהנשים אובחנו עם PMDD. מבין אלו, 32% דיווחו על מחשבות אובדניות פאסיביות ו-23% דיווחו על מחשבות אובדניות אקטיביות.

 

נשים שטופלו במרפאה פסיכיאטרית אמבולטורית השיבו על 75 סקרים, 52% מהן דיווחו על אבחנה של PMDD. מבין אלו, 13% דיווחו על מחשבות אובדניות פאסיביות ו-13% דיווחו על מחשבות אובדניות אקטיביות.

 

בנוסף, החוקרים אספו 128 סקרים מנשים שטופלו במרפאה גניקולוגית/מיילדותית. מחצית מהמשיבות נמצאו חיוביות לתסמינים קדם-וסתיים ופחות מ-1% דיווחו על מחשבות אובדניות.

 

בנשים עם ציונים גבוהים יותר במדד ACE, מדד להערכת חשיפה לאירועים טראומטיים וחריגים בילדות (כולל מחסור במזון, אלימות גופנית, התעללות מינית, הורים גרושים, הפרעת התמכרות חמורה של אחד מבני הבית), תועדו שיעורים גבוהים יותר של מחשבות אובדניות משני הסוגים.

 

מתוך כנס ה-ASCP

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני