חדשות

הנחיות עדכניות בנושא חיסונים כנגד HAV ו-MenB (מתוך הודעת ה-ACIP)

01/07/2019

 

בכנס של ה-Advisory Committee for Immunization Practices (ACIP) מטעם ה-CDC אושרו עדכונים להמלצות לחיסונים כנגד HAV (Hepatitis A Virus) ו-MenB (Meningococcal B), בעוד שההמלצות בנוגע לחיסון כנגד שפעת נותרו ללא שינוי.

 

חברי הפאנל הצביעו פה אחד להותיר את ההמלצות הנוכחיות בנושא חיסון כנגד שפעת. יש להציע את החיסון השנתי כנגד שפעת לכל ילד מגיל שישה חודשים, בהעדר התוויות-נגד. החיסונים המומתים המאושרים כיום בתכנית החיסונים כוללים כיום את Afluria, Fluarix, Flucelvax, Flulaval ו-Fluzone.

 

עוד הצביעו חברי הפאנל פה אחד כי כל הילדים והמתבגרים בגילאי 2-18 שנים, אשר לא קיבלו את החיסון כנגד HAV מוקדם יותר, יקבלו את החיסון בכל גיל. ההמלצות הנוכחיות קובעות כי חיסון כנגד HAV יינתן לכלל הילדים בגילאי 12-23 חודשים.

 

הועדה הצביעה גם פה אחד לטובת מתן חיסוני HAV לכל אלו בגילאי שנה ומעלה עם HIV.

 

באשר לחיסוני MenB, חברי הועדה הצביעו פה אחד לטובת המלצות למתן החיסון למיקרוביולוגים ואלו בגילאי 10 שנים עם טיפול במעכב משלים, חסר משלים בעקבות העדר-טחול לקבלת מנת דחף של MenB שנה לאחר השלמת הסדרה הראשונית של החיסונים. לאחר מכן, מנות דחף של MenB יינתנו כל 2-3 שנים, כל עוד קיים סיכון מוגבר.

 

ההמלצה כוללת גם מטופלים בגילאי 10 שנים ומעלה אשר זוהו ע"י מומחה לבריאות הציבור ככאלו בסיכון מוגבר במהלך התפרצות. בקבוצה זו מציעים המומחים מתן חד-פעמי של מנת דחף במידה וחלפה לפחות שנה מהשלמת סדרת החיסונים כנגד MenB ובתלות בגישת החיסון, משך צפי הסיכון המוגבר והתפרצות ספציפית, מומחים לבריאות הציבור עשויים לשקול מרווח מנת דחף של שישה חודשים ומעלה.

 

מתוך הודעת ה-ACIP

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<