חדשות

קבוצת מומחים מזהירה מפני ההשפעה של שינויי אקלים על בריאות הציבור (מתוך אתר מדסקייפ)

02/07/2019

 

קבוצה של 74 מומחים ברפואה ובבריאות הציבור פרסמה קריאה לפעול כנגד שינויי האקלים, תוך תיאור הנושא כמצב חירום ברמת בריאות הציבור, המסכן את המצב הבריאותי, הבטיחות ותחושת הרווחה של מיליוני אמריקאים. שינוי האקלים תואר עוד כהזדמנות גדולה לשפר באופן מיידי וממושך את הבריאות של כלל הציבור.

 

המסמך פותח בשיתוף ה-American Medical Association, ה-American Heart Association וה-American Lung Association ומהווה חזית אחידה של איגודים מקצועיים, בתי חולים, מערכות בריאות, מוסדות לחינוך רפואי ורשויות וארגוני בריאות מבוססי-קהילה.

 

מומחים טוענים כי היה מקום לצעד זה הרבה יותר מוקדם וקוראים להניח בצד את הפוליטיקה ולהתמקד בהשפעות המדידות של התחממות כדור הארץ על בריאות האוכלוסיה. ה-Call to Acton on Climate Health and Equity, הכולל רשימה של עשר סוגיות מדיניות קורא לנבחרי הציבור ולאיגודים חברתיים להכיר בשינויי האקלים כמצב חירום בריאותי ולעבוד עם סוכנויות ממשלתיות וקהילות בכדי להתמודד עם סוגיה זו.

 

המדיניות מתמקדת בשינויים אשר יקדמו יעדי בריאות ופתרונות ברמת האקלים, כולל מעבר מפחם, שמן וגז טבעי לאנרגיה מתחדשת; דגש על תחבורה פעילה, דוגמת הליכה ורכיבה; ועידוד מערכות מזון ברות קיימא ואספקת מים.

 

האיגודים קוראים גם לסקטור הרפואי לאמץ מדיניות חכמה בכל המוסדות, לפתח מודלים של טיפול רפואי דל-פחמן, דוגמת טל-רפואה ועיצוב מחדש של כל המערך להכנת כוח העבודה הרפואי להוביל את המגמות להתמודדות עם שינויי האקלים.

 

ההשפעות הבריאותיות של שינויי אקלים מתועדות היטב וכוללות עליה בתחלואה נשימתית וקרדיווסקולארית, פציעות ותמותה מוקדמת משנית למזג אוויר קיצוני, שינויים בשיעורי הימצאות ופיזור גיאוגרפי של מחלות המועברות ע"י מזון ומים ומחלות זיהומיות אחרות, ופגיעה בבריאות הנפשית. אוכלוסיות פגיעות, כולל ילדים, קשישים ואלו עם משאבים מוגבלים, מצויים בסיכון גבוה במיוחד.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<