חדשות

דו''ח חדש מטעם ה-NOF מעיד על הנטל הרב של שברים אוסטיאופורוטיים (מתוך דו''ח מטעם ה-NOF)

23/09/2019

 

דו"ח חדש מטעם ה-National Osteoporosis Foundation (NOF) מעיד על הנטל הרב של שברים אוסטיאופורוטיים על החולים ועל החברה בארצות הברית, כאשר בשנת 2015 דווח על כ-2.3 מיליון שברים אוסטיאופורוטיים בכשני מיליון מבוטחי מדיקייר. יתרה מזאת, קרוב לאחד מכל חמישה חולים הלך לעולמו בתוך שנה משבר חדש.

 

הדו"ח העדכני מספק נתוני עולם-אמיתי המעידים כי שברים אוסטיאופורוטיים אחראיים לשיעור אשפוזים גבוה יותר מהתקפי לב, אירועים מוחיים וסרטן שד יחדיו. ההפתעה הגדולה ביותר מהדו"ח היא כי המצב גרוע מכפי שסברו רבים וכי לשברים השלכות מזיקות יותר מכפי שהיה ידוע עד כה.

 

החוקרים מתמקדים בשברים אוסטיאופורוטיים "חדשים" תוך שלילת מבוטחים עם שבר אוסטיאופורוטי ב-6-12 החודשים הקודמים.

 

מהנתונים עלה כי לאחר תקנון לגיל, בקרב מבוטחות תועד שיעור גבוה ב-79% של שברים אוסטיאופורוטיים, בהשוואה לגברים.  השברים הנפוצים ביותר כללו את עמוד השדרה והירך, כאשר אלו היוו 40% מכלל השברים האוסטיאופורוטיים באוכלוסיית מבוטחי מדיקייר בשנת 2015.

 

שיעורים אלו מטרידים מאחר ושברי ירך הם בין השברים האוסטיאופורוטיים המסוכנים ביותר. מהנתונים עלה כי שיעור האשפוזים היה גבוה מ-90% בקרב אלו שאובחנו עם שבר ירך.

 

מהנתונים עלה כי קרוב ל-20% מהחולים הלכו לעולמם בתוך שנה משבר אוסטיאופורוטי חדש, כאשר שיעורי התמותה הגבוהים ביותר תועדו בחולים לאחר שברי ירך (30% תמותה בתוך שנה). בנוסף, כ-15% מהחולים עם שבר אוסטיאופורוטי חדש פיתחו שבר נוסף בתוך שנה אחת מהשבר הראשוני.

 

מעבר להשלכות הבריאותיות, שברים אוסטיאופורוטיים כרוכים גם בהוצאות כלכליות רבות. העלות האינקרמנטלית למדיקייר של שבר נוסף בתוך 180 ימים משבר אוסטיאופורוטי חדש עומדת על מעל 20,700 דולרים.

 

מתוך דו''ח מטעם ה-NOF

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

אמנם הדיווח הוא על ארה"ב אך יש להניח שהמציאות בישראל אינה שונה מהותית. זוהי הזדמנות לכן להמליץ למי שטרם הספיק לעבור את הסמינר הדיגיטלי לניהול אוסטיאופורוזיס..

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני