חדשות

טיפול פומי ב-Vancoymycin מונע זיהום ב-Clostridium difficile במאושפזים בסיכון גבוה (Clin Infect Dis)

02/11/2019

 

טיפול פומי מונע ב- Vancomycin עשוי למנוע מקרים של זיהום Clostridium difficile על-רקע שהות במוסד רפואי בחולים בסיכון גבוה תחת טיפול אנטיביוטי סיסטמי, כך מדווחים חוקרים במאמר שפורסם בכתב העת Clinical Infectious Diseases.

 

החוקרים בחנו אם טיפול פומי ב-Vancomycin מביא להפחתת היארעות מקרים של זיהום Clostridium difficile על-רקע שהות במוסד רפואי במסגרת מחקר אקראי, פרוספקטיבי, בתווית-פתוחה, שכלל 100 משתתפים. כל המשתתפים היו בסיכון גבוה לזיהום לאור היותם בגילאי 60 שנים ומעלה, אושפזו בתוך 30 ימים לפני אשפוז האינדקס וקיבלו טיפול אנטיביוטי סיסטמי במהלך האשפוז הקודם.

 

בקבוצת הטיפול הפומי ב-Vancomycin לא תועדו מקרים של זיהום ב-Clostridium difficile, בהשוואה ל-6 מקרים (12%) בקבוצת הביקורת (p=0.03). שני חולים נוספים בקבוצת הביקורת פיתחו הישנות זיהום Clostridium difficile לאחר השחרור, בעוד שבקבוצת ההתערבות לא תועדו מקרים דומים.

 

קולוניזציה של VRE זוהתה ב-42% מהחולים בקבוצת ההתערבות בתחילת המחקר, כאשר לא תועדו מקרים חדשים של קולוניזציה של VRE בקרב אלו שקיבלו טיפול מניעתי פומי ב-Vancomycin לפני השחרור מבית החולים.

 

החוקרים כותבים כי טיפול פומי ב-Vancomycin, הניתן פעם ביום, נמצא יעיל במחקר הנוכחי אך דרושים מחקרים נוספים לאישור התוצאות.

 

Clin Infect Dis 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<