חדשות

מומחי ה-CDC זיהו ויטמין E בדגימות ביולוגיות בחולים עם נזק ריאתי משנית לסיגריות אלקטרוניות או מתקני אידוי (MMWR)

10/11/2019

 

מומחים מטעם ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) מדווחים כי לראשונה זוהה Vitamin E Acetate בדגימות ביולוגיות שנלקחו מחולים עם נזק ריאתי על-רקע שימוש בסיגריות אלקטרוניות או מתקני אידוי.

 

החוקרים השלימו בדיקות של 29 נוזלי שטיפה ברונכואלבאולרית מחולים עם נזק ריאתי על-רקע שימוש בסיגריות אלקטרוניות או מתקני אידוי מ-10 מדינות.

 

מהערכת הדגימות עלה כי בכל 29 המקרים הייתה עדות ל-Vitamin E Acetate ועד כה לא זוהו רעלנים אפשריים אחרים בבדיקות שבוצעו. לדברי המומחים, ממצאים אלו מספקים עדות ישירה לנוכחות Vitamin E Acetate באתר הנזק העיקרי בריאות. הממצאים הריאתיים תואמים לבדיקות המוצרים שזיהו נוכחות Vitamin E Acetate בדגימות מוצרים ששימשו חולים עם נזק ריאתי על-רקע שימוש בסיגריות אלקטרוניות או מתקני אידוי.

 

המומחים מסבירים כי Vitamin E Acetate לרוב אינו גורם נזק כאשר ניתן בבליעה כתוסף וויטמין או כאשר משמש כטיפול עורי מקומי, אך מחקר קודם הציע כי ויטמין E עשוי להפריע לתפקוד ריאתי תקין כאשר ניתן בשיאוף.

 

החוקרים מדגישים כי הממצאים הנוגעים לנוכחות Vitamin E Acetate אינם שוללים תרכובות אפשריות אחרות או מרכיבים נוספים העלולים לעמוד בבסיס הנזק הריאתי ומציינים כי ייתכן יותר מגורם אחר לנזקים אלו.

 

הממצאים החדשים מחזקים את המלצות ה-CDC להימנע משימוש בסיגריות אלקטרוניות או אידוי, מוצרים המכילים THC, בפרט אלו הנרכשים ממקורות לא-רשמיים דוגמת חברים או בני משפחה, או אלו מאתרים לא-חוקיים, כאשר הרכב המוצרים אינו ידוע ועלול להשתנות באופן ניכר.

 

MMWR. Published online November 8, 2019

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<