חדשות

עדויות נוספות תומכות בתועלת של Dapagliflozin לאי-ספיקת לב בחולים ללא סוכרת (מתוך הכנס השנתי מטעם ה-AHA)

17/11/2019

 

בחולי אי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, אך ללא אבחנה של סוכרת, יש עדויות המצביעות על תועלת משמעותית של Dapagliflozin (פורסיגה) כתוספת למשטר הטיפול התרופתי, כך מדווחים חוקרים במהלך הכנס השנתי מטעם ה-American Heart Association.

 

במחקר DAPA-HF החוקרים כללו 4,744 חולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל מ-20 מדינות. החולים היו בגילאי 67 שנים ומעלה, 75% מהמשתתפים היו גברים וברוב החולים מדד NYHA עמד על II-III. מבין אלו, 2,139 חולים אובחנו קודם לכן עם סוכרת, בתת-קבוצה זו תועד סיכוי גבוה יותר לאי-ספיקת לב משנית לאיסכמיה, בהשוואה לקבוצת החולים ללא-סוכרת (61% לעומת 51%).

 

בקרב חולים עם סוכרת נרשמה ירידה של 23% בתוצא המשולב של תמותה ואשפוז עקב אי-ספיקת לב תחת טיפול ב-Dapagliflozin (יחס סיכון של 0.77, רווח בר-סמך 95% של 0.63-0.94), כאשר באלו ללא-סוכרת נרשמה ירידה של 27% בסיכון הנ"ל (יחס סיכון של 0.73, רווח בר-סמך 95% של 0.59-0.91).

 

הירידה היחסית והאבסולוטית בסיכון לתמותה ואשפוזים הייתה משמעותית, בעלת חשיבות קלינית ועקבית בחולים עם ובלי סוכרת מסוג 2.

 

החוקרים מדווחים עוד כי כאשר החולים ללא-סוכרת סווגו לפי רמות המוגלובין מסוכרר, זוהתה ירידה עקבית שנעה בין 26-29% בשיעור האירועים החריגים, בהשוואה לקבוצת הפלסבו. הטיפול התרופתי נסבל היטב ע"י חולים עם ובלי סוכרת, בהשוואה לחולים שטופלו בפלסבו.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי הטיפול ב-Dapagliflozin מהווה אפשרות טיפול חדשה לאי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד בחולים עם ובלי סוכרת מסוג 2.

 

מתוך הכנס השנתי מטעם ה-AHA

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<