חדשות

התועלת של Dapagliflozin בחולי אי-ספיקת לב אינה תלויה בגיל וחומרת אי-ספיקת לב (מתוך כנס מטעם ה-AHA)

26/11/2019

 

התועלת המשמעותית של תוספת Dapagliflozin (פורסיגה) בחולי אי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, אשר לקחו חלק במחקר DAPA-HF, תוארה ללא תלות בגיל החולים או בחומרת התסמינים בתחילת הדרך, כך עולה משני ניתוחים מאוחרים של הנתונים, אשר הוצגו במהלך כנס ה-American Heart Association.

 

במחקר DAPA-HF נכללו למעלה מ-4,700 חולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, אשר חולקו לתוספת Dapagliflozin לטיפול תרופתי אופטימאלי לאי-ספיקת לב, או המשך טיפול תרופתי סטנדרטי בלבד. מהניתוח העיקרי עלה כי בקרב מטופלים ב-Dapagliflozin נרשמה ירידה של לפחות 25% בסיכון לתוצא הסיום העיקרי לאורך חציון מעקב של 18 חודשים, ללא תלות בנוכחות או העדר סוכרת.

 

מניתוחי הנתונים הנוספים שהוצגו במהלך הכנס הנוכחי עולה כי גם בקרב החולים המבוגרים ביותר שנכללו במחקר – אלו בגילאי 75 שנים ומעלה – נרשמה ירידה בשיעורי התמותה והתלקחות אי-ספיקת לב חדה בדומה לתועלת שתועדה בצעירים. למעשה, היתרונות הללו היו עקביים לאורך כל קבוצות הגיל שנבחנו במחקר.

 

מניתוח נוסף של הנתונים עלה כי בחולים עם תסמינים חמורים של אי-ספיקת לב בתחילת המחקר תועדה תועלת דומה לתוספת Dapagliflozin כמו זו שתועדה בחולים עם תסמינים קלים בתחילת המחקר, כפי שנקבע לפי שאלון ה-Kansas City Cardiomyopathy Questionnaire.

 

החוקרים מסבירים כי הטיפול ב-Dapagliflozin ענה על כל שלושת היעדים של טיפול באי-ספיקת לב, כולל הפחתה תמותה, הפחתת אשפוזים ושיפור התסמינים של החולים, כל זאת ללא תלות בגיל או בנוכחות/העדר סוכרת.

 

החוקרים כותבים כי במידה והממצאים יאושרו גם במחקרים נוספים להערכת מעכבי SGLT-2 אחרים, ניתן יהיה להסיק כי טיפול במשפחת תרופות זו עשוי להוות מרכיב חשוב נוסף בטיפול באי-ספיקת לב עם מקטע פליטה ירוד של חדר שמאל.

 

מתוך כנס מטעם ה-AHA

 

לידיעה במדסקייפ

 

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<