חדשות

יתרונות מתן מוקדם של אנטרסטו לטיפול בחולי אי-ספיקת לב (JAMA Cardiol)

15/12/2019

 

מתוצאות מחקר PIONEER-HF שפורסמו בכתב העת JAMA Cardiology עולה כי יש יתרון בהתחלת טיפול ב-Sacubitril/Valsartan (אנטרסטו) בשלב מוקדם בחולים המאושפזים בשל החמרת אי-ספיקת לב.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי ממחקר PIONEER-HF עלה כי בחולים יציבים עם החמרת אי-ספיקת לב, התחלת טיפול באשפוז באנטרסטו נסבלה היטב והובילה לתוצאות טובות יותר, בהשוואה לטיפול ב-Enalapril. כעת הם ביקשו לתאר את השינוי ברמות NT-proBNP (N-terminal pro-B-type Natriuretic Peptide) בחולים שאושפזו לאחרונה בשל החמרת אי-ספיקת לב ובהם הוחלף הטיפול מ-Enalapril לאנטרסטו לאחר השחרור עם השוואת  התוצאות הקליניות באלו בהם הותחל באשפוז טיפול באנטרסטו אל מול אלו בהם הותחל באשפוז טיפול ב-Enalapril ומאוחר יותר הוחלף לאנטרסטו בשלב ההארכה בתווית-פתוחה.

 

מדגם המחקר כלל 881 משתתפים (27.7% נשים, גיל ממוצע של 61 שנים). בקרב אלו שהמשיכו בטיפול באנטרסטו, רמות NT-proBNP ירדו ב-17.2%- משבוע 8 לשבוע 12 לטיפול התרופתי. רמות NT-proBNP ירדו בהיקף גדול יותר בקרב חולים בהם הוחלף הטיפול מ-Enalapril לאנטרסטו לאחר שמונה שבועות (37.4%-, p<0.001).

 

לאורך כלל 12 שבועות המעקב, בחולים שהחלו טיפול באנטרסטו באשפוז תועד סיכון נמוך יותר לתוצא המשולב שכלל אשפוז חוזר בשל אי-ספיקת לב או תמותה קרדיווסקולארית, בהשוואה לחולים בהם הותחל באשפוז טיפול ב-Enalapril ושמונה שבועות לאחר מכן הוחלף הטיפול לטובת אנטרסטו (יחס סיכון של 0.69; רווח בר-סמך 95% של 0.49-0.97).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי החלפת טיפול מ-Enalapril לאנטרסטו שמונה שבועות לאחר ההקצאה האקראית הובילה לירידה נוספת של 37% ברמות NT-proBNP בחולים עם אי-ספיקת לב ומקטע פליטה ירוד של חדר שמאל, זמן קצר לאחר אשפוז בשל החמרת אי-ספיקת לב.

 

JAMA Cardiol. Published online December 11, 2019

 

לידיעה ב-MedPage Today

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<