חדשות

מרבית המתבגרים ההומוסקסואליים ובי-סקסואליים אינם משלימים בדיקות לנגיף HIV (מתוך Pediatrics)

16/02/2020

 

פחות מרבע מהבנים המתבגרים המקיימים יחסי מין עם גברים השלימו בדיקת HIV, כך עולה מתוצאות מחקר חדש מארצות הברית, שפורסמו בכתב העת Pediatrics.

 

במסגרת המחקר בחנו החוקרים את הנתונים אודות 699 בנים צעירים בגילי 13-18 שנים, אשר לקחו חלק במחקר SMART, התערבות למניעת HIV המיועדת לגברים צעירים המקיימים יחסי מין עם גברים. בסה"כ, 162 משתתפים (23.2%) דיווחו כי השלימו אי-פעם בדיקה ל-HIV, כאשר 81 (11.6%) דיווחו כי השלימו את הבדיקה יותר מפעם אחת.

 

היסטוריה של יחסי מין נרתיקיים או אנאליים דווחה ע"י 64.2% מהמשתתפים במחקר, כאשר 45.5% דיווחו על קיום יחסי מין אנאליים ללא-קונדום. בקרב משתתפים בעלי ניסיון בקיום יחסי מין תועד סיכון גבוה יותר מפי שש להשלמת בדיקה ל-HIV.

 

עוד עולה מהנתונים כי 67.5% מהמשתתפים במחקר דיווחו כי היה להם רופא קבוע, אך רק 21.3% השלימו דיון עם הרופא על נושא קיום יחסי מין עם גברים, 19.2% דנו בנושא בדיקת HIV ו-29.2% נשאלו אודות ההעדפה המינית שלהם.

 

החוקרים כותבים כי על רופאים, ובעיקר רופאי ילדים, להקפיד על שיחה פתוחה וכנה עם המטופלים הצעירים שלהם, כולל היסטוריה מינית מפורטת ודיון בנושא ההעדפה המינית. במידה והמטופל פעיל מינית עם גברים אחרים, אזי מומלץ מאוד להשלים בדיקת HIV, לאור הסיכון האפידמיולוגי הגבוה.

 

Pediatrics, online February 11, 2020

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

מהדו"ח האפידמיולוגי האחרון של משרד הבריאות לא ניתן ללמוד על שיעור הנבדקים מתוך אוכלוסיית ההומוסקסואליים. מהדו"ח ניתן לראות שע"פ מודל אפידמיולוגי-סטטיסטי ההערכה היא שבישראל חיים כיום 8041 עם HIV כאשר מס' המקרים המאובחנים 7529, כלומר ההערכה היא שיש למעלה מ-500 נשאים שלא אובחנו. אם המציאות בישראל דומה יותר למה שמדווח במחקר זה ייתכן שכמות הנשאים גבוהה יותר..

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<