חדשות

עדויות חדשות מצביעות על הדבקה של תינוקות בנגיף הקורונה (JAMA)

20/02/2020

 

במכתב שפורסם בכתב העת JAMA, דווח כי על-בסיס הנתונים של הרשויות בסין, דווח על תשעה מקרי הדבקה של תינוקות מתחת לגיל שנה בנגיף Coronavirus החדש (COVID-19), אשר אושפזו בסין בין תחילת דצמבר 2019 ועד תחילת פברואר 2020.

 

נכון ל-6 בפברואר, 2020, דווח בסין על 31,211 מקרים מאושרים של COVID-19 ו-637 מקרי תמותה. החוקרים בחנו את הנתונים אודות תשעה תינוקות בגילאי 28 ימים עד שנה אחת, אשר אושפזו באבחנה של COVID-19 בין 8 בדצמבר, 2019 ועד 6 בפברואר, 2020. גילאי התינוקות נעו בין 1-11 חודשים והקבוצה כללה שבע בנות.

 

בכל המקרים הללו היה דיווח על לפחות בן משפחה אחת שנדבק בנגיף והזיהומים בתינוקות אירעו לאחר הזיהום של קרוב המשפחה; שבעה תינוקות התגוררו בווהאן או שהיו להם קרובי משפחה אשר ביקרו בעיר.

 

אחד התינוקות לא הציג תסמינים אך בדיקה הצביעה כי נדבק בנגיף הקורונה, שני תינוקות אחרים אובחנו עם הנגיף אך לא היו בידי החוקרים נתונים אודות התסמינים שלהם. חום תועד בארבעה תינוקות, תסמינים קלים בדרכי הנשימה העליונות תוארו בשני מקרים.

                                                               

כל התינוקות שרדו ולא תועדו על סיבוכים חמורים או צורך באשפוז ביחידת טיפול נמרץ או בהנשמה מכאנית. העובדה כי מרבית התינוקות היו בנות עשויה לרמז לכך שהן מועדות יותר להדבקה בנגיף, בהשוואה לבנים, אם כי סך מקרי COVID-19 היו נפוצים יותר בגברים מבוגרים, בעיקר אלו עם מחלות כרוניות.

 

החוקרים מציינים כי ממצאי המחקר היו מוגבלים עקב גודל המדגם הקטן והעדר נתונים אודות התסמינים של חלק מהחולים. עם זאת, התוצאות מאשרות כי נגיף הקורונה החדש עלול להדביק תינוקות מתחת לגיל שנה וכי על המטפלים להקפיד על אמצעי הגנה, כולל שימוש במסיכות, רחצת ידיים לפני מגע עם תינוקות וסטריליזציה של צעצועים וכלי שולחן.

 

JAMA 2020 Feb 14

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני