חדשות

משרד הבריאות מפרסם אזהרת מסע לאיטליה ביחד עם המלצה להימנע בכלל מנסיעות בחו''ל והשתתפות בכנסים בינ''ל

26/02/2020

מאת מערכת אי-מד

משרד הבריאות מפרסם היום הנחיות עדכניות הנוגעות למניעת התפשטות הקורונה בישראל. להלן ההנחיות: 1. הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם - אנו קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לאיטליה. בנוסף, בכוונת משרד הבריאות להנחות כי החל מיום א׳, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 יום האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. המועד האמור נועד בין היתר לתת מספיק זמן לאיטלקים השוהים בארץ לצאת מישראל באופן מסודר. 

 2. הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך כי התחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות.
 3. נוסף על האמור - יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי בהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל. הנחיות מפורטות יועלו לאתר המשרד. 
 
 
משרד הבריאות מעדכן ש​נגיף הקורונה שנלקח מאחד המטופלים בבית החולים שיבא הועבר לניסיון לקידום חיסון ותרופה במכון למחקר ביולוגי בישראל.  
 
מבחינת המצב העולמי - מספר המקרים החדשים ביממה האחרונה עמד על 741 (כאשר בסין מדווח "רק" על 415 מקרים). המוקדים המרכזיים החדשים דרום קוריאה (284) , איטליה (60) ואירן (44 - אם כי ההערכות הן שמדובר על דיווח חסר). 
 
  

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני