חדשות

מומחים ממליצים לחולי אסתמה להמשיך בטיפול במשאפי אסתמה בעידן COVID-19 (מתוך אתר מדסקייפ)

21/03/2020

 

למרות שאין נתונים רבים אודות הטיפול ב-COVID-19, חולי אסתמה מצויים בסיכון מוגבר לסיבוכי המחלה וחולים רבים חוששים מפני השימוש בסטרואידים לטיפול במחלת הריאות והסיכון לדיכוי חיסוני. עם זאת, מומחים לטיפול באסתמה מדגישים כי על חולים להקפיד על המשך הטיפול המונע במשאפים במהלך מגיפה זו.

 

המומחים מסבירים כי איזון טוב של אסתמה הינו מנגנון ההגנה הראשון כנגד הזיהום ולכן אל לחולי אסתמה להפסיק טיפול תרופתי הנועד למנוע את התלקחויות המחלה. חולים עם אסתמה אשר החלו לסבול מברונכוספאזם וצפצופים צריכים להקפיד על טיפול בסטרואידים.

 

חלק מהבלבול בנוגע לחשש מפני השימוש בקורטיקוסטרואידים נוגע לעצה לציבור הרחב עם זיהום COVID-19 כי יש להימנע מקורטיקוסטרואידים במהלך הטיפול, על-פי ה-Centers for Disease Control and Prevention וה-World Health Organization.

 

על-פי המוסכמה הנוכחית, אין סיבה להאמין כי בחולים מהאוכלוסייה הכללית עם COVID-19 צפויה תועלת למתן קורטיקוסטרואידים וטיפול זה עלול לגרום יותר נזק מתועלת. הסיבה לכך נובעת מכך שקורטיקוסטרואידים מדכאים את תגובת מערכת החיסון ופינוי הפתוגנים ואחד המומחים לקורונה מבין דיווח כי טיפול במינון גבוה בקורטיקוסטרואידים הינו גורם סיכון מג'ורי לתמותה עקב COVID-19.

 

המומחים קובעים כי בחולים עם אסתמה חמורה תחת טיפול פומי בקורטיקוסטרואידים ועדות ל-COVID-19 הסיכון לאסתמה לא-מאוזנת הרבה יותר גדול מהסיכון הכרוך בהמשך הטיפול התרופתי, אך הם גם מייעצים לחולים להיות בקשר עם רופא הריאות המטפל בהם.

 

גם רופאי ריאות בצרפת מדגישים בחום כי בחולים עם אסתמה יש להמשיך בטיפול לנוכח COVID-19. אלו תחת טיפול פומי או במשאפים צריכים להמשיך בטיפול, אלא אם קיבלו הוראה אחרת מרופא הריאות שלהם, תוך הבנת הסיכון להתלקחות המחלה במקרה וחלה הפרעה בטיפול.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<