חדשות

עמותת ''מהיום לאורח חיים בריא ומניעת סוכרת'' קוראת למנכ''ל משרד הבריאות לאפשר פעילות ספורטיבית יחידנית מחוץ לבית במסגרת ההגבלות בימי הקורונה

16/04/2020

פרופ' איתמר רז, נשיא עמותת מהיום - לאורח חיים בריא ומניעת סוכרת וד"ר טל יצחקי, מנכ"ל העמותה, שיגרו בשעה האחרונה מכתב דחוף למנכ"ל משרד הבריאות עם הקריאה לאפשר פעילות ספורטיבית יחידנית, מחוץ לבית, בהתאם להנחיות הכלליות של המשרד.

 במכתבם כתבו:
"המשרד שואף כל ימות השנה לעודד אורח חיים בריא, ומצד שני, ברור המאמץ המרוכז בעצירה, ככל הניתן, של הידבקות בנגיף הקורנה. ומשכך, אין מניעה, להבנתנו, לאפשר לציבור פעילות ספורטיבית, בים, ובמרחב העירוני והבינעירוני (וככל שאינה כרוכה בהתקהלות, ותוך הקפדה על ריחוק של 2 מטר, לפחות, אדם מרעהו).
כדי לסבר את האוזן, מדובר, למשל: בחוסר צידוק לכך שההולכים, הרצים ורוכבי האופניים (לא בקבוצות, כאמור, אלא באופן פרטני), או הנווטים הספורטיביים, הטניסאים, העוסקים בענפי ספורט אתלטיים שונים, או גולשי הים, השייטים וכל העוסקים בענפי ספורט, שאינם מסכנים בהדבקה, לא יוכלו לחזור לשגרה הבריאה, שאינה מסכנת אותם ואת סביבתם.
בריאות פיזית ונפשית חשובה בכול עת, קל וחומר במציאות הקשה העכשווית.
נודה על הנחיות המשרד בהתאם".

להלן המכתב

16 באפריל 2020

לכבוד
משה בר סימן טוב,
מנכ"ל
משרד הבריאות

 

משה שלום רב,

הנדון: החזרה לשגרה של פעילות ספורטיבית יחידנית מחוץ לבית

 

במסגרת אסטרטגיית ההסתגלות לשגרת ימי הקורונה, אנו קוראים למשרד, להחזיר לאלתר פעילות ספורט יחידנית מחוץ לבית, בכפוף להנחיות הבריאות הכלליות.

המשרד שואף כל ימות השנה לעודד אורח חיים בריא, ומצד שני, ברור המאמץ המרוכז בעצירה, ככל הניתן, של הדבקות בנגיף הקורנה. ומשכך, אין מניעה, להבנתנו, לאפשר לציבור פעילות ספורטיבית, בים, ובמרחב העירוני והבינעירוני (וככל שאינה כרוכה בהתקהלות, ותוך הקפדה על ריחוק של 2 מטר, לפחות, אדם מרעהו).

כדי לסבר את האוזן, מדובר, למשל: בחוסר צידוק לכך שההולכים, הרצים ורוכבי האופניים (לא בקבוצות, כאמור, אלא באופן פרטני), או הנווטים הספורטיביים, הטניסאים, העוסקים בענפי ספורט אתלטיים שונים, או גולשי הים השייטים וכל העוסקים בענפי ספורט, שאינם מסכנים בהדבקה, לא יוכלו לחזור לשגרה הבריאה, שאינה מסכנת אותם ואת סביבתם.

בריאות פיזית ונפשית חשובה בכול עת, קל וחומר במציאות הקשה העכשווית.
נודה על הנחיות המשרד בהתאם.

 

פרופ' איתמר רז,

נשיא עמותת מהיום

 

בברכה,                                                              

ד"ר טל יצחקי,                          

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<