חדשות

יעילות מגן פנים אוניברסאלי מפני הדבקה ב-COVID-19 (מתוך JAMA)

02/05/2020

 

ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) ממליץ כיום לכל האמריקאים להקפיד על שימוש במסכות בד בציבור להפחתת ההדבקה בנגיף קורונה החדש, אך צורה אחרת של ציוד מיגון אישי עשוי להיות טובה יותר: מגני פנים עשויים מפלסטיק. במאמר דעה שפורסם בכתב העת JAMA דנו כותבים בהשפעה של מגבלות שרשרת האספקה על השגת מסיכות רפואיות והחלופה של מגני פנים.

 

בעוד שלמסכות רפואיות יעילות מוגבלת ואפשרות מעטה לשימוש חוזר, ניתן להשתמש במגני פנים שוב ושוב ללא מגבלה ולנקות אותם בקלות עם מים וסבון, או עם חומרי חיטוי נפוצים בבית. מדובר בציוד קל לשימוש, המספק הגנה מפני אפשרויות שונות לחדירת הנגיף ומפחית את הסיכון להדבקה עצמית הודות למניעת מגע בין הציוד והפנים. בניגוד למסכות רפואיות, אין צורך להסיר מגני פנים במטרה לתקשר עם אחרים.

 

יתרה מזאת, הכותבים מציינים כי מחקר סימולציה של נגיפי שפעת מצא כי השימוש במגני פנים הפחית את היקף החשיפה לנגיף ב-96% כאשר שימש במרחק של 18 אינצ'ים משיעול וכאשר חזרו על המחקר עם הקפדה על ההמלצה למרחק של 2 מטרים, היקף החשיפה ירדה ב-92%.

 

מגני פנים מהווים מרכיב חשוב גם עבור אנשי צוות רפואי, שכן יצרני מגני פנים בארצות הברית הגבירו את קצב ייצור המוצר במהירות רבה.

 

עדיין יש להבהיר אם מגני פנים בלבד מספקים הגנה הולמת לאנשי צוות רפואי מפני נגיפים נשימתיים כאשר מטפלים בחולים עם תסמיני המחלה, או שמא על אנשי הצוות הרפואי להשתמש במגני פנים ביחד עם מסכה כירורגית.

 

JAMA 2020

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<