חדשות

מנזקי הקורונה: פגיעה משמעותית בהכנסות של בתי החולים ושל רופאים שחלק משמעותי משכרם מבוסס על פרוצדורות (דהמרקר)

11/05/2020

מאת מערכת אי-מד

לפי דיווח בדהמרקר, בתי החולים הציבוריים הפרטיים (שערי צדק, הדסה, מעייני הישועה, לניאדו) שהיו בחזית הטיפול בקורונה בחודשים האחרונים נמצאים על סף משבר כלכלי עמוק על רקע ירידה חדה בהכנסות השוטפות.

ירידה בהכנסות הייתה גם בבתי החולים הממשלתיים ושל כללית, אך אלה ככל הנראה יקבלו גיבוי כלכלי מהממשלה ומהקופה.

בכתבה בדהמרקר מצוטט מנכ"ל שערי צדק, פרופ' עופר מרין, שאומר  "אם שערי צדק לא יקבל סיוע כלכלי - הוא יתפרק. באפריל לבדו הפסדנו הכנסות בסדר גודל של 30 מיליון שקל. אני מנהל שיחות שבועיות עם משרדי הבריאות והאוצר, והלוואי שיכולתי להגיד שאני איש בשורה. אני בטוח שימצאו דרך לפצות בית חולים עצמאי שלא יכול לספוג את זה ולהמשיך".

בנוסף גם בתי החולים הפרטיים ספגו ירידה של 40%-50% בהכנסות על אף שלא קיבלו הנחיה להפסיק פעילותם, ולא צפוי שהמדינה תפצה אותם. כך גם רופאים שחלק משמעותי משכרם מבוסס על פעולות ספגו פגיעה משמעותית בהכנסותיהם.

לדיווח בדהמרקר 

הערת המערכת: במקביל, היקף הפעולות, בעיקר ייעוציים שניתן לבצע באופן מקוון בשיחות וידאו , עלה באופן מאוד משמעותי בחודשיים האחרונים. גם היקף השימוש בשירות ה-D-R שאי-מד מעניקה לרופאים ואנשי המקצוע באמצעות אפשרות להעניק ייעוץ מקצועי עלה בכמה מכפלות בתקופה זו והיווה עבור אנשי המקצוע שבחרו להשתמש בשירות פיצוי חלקי לפחות לירידה בהכנסות מביקורים פרטיים. יש לציין, שגם כעת עם החזרה לשגרה, הצפי הוא שחלק ניכר מהמטופלים ואנשי המקצוע יבחרו להמשיך להשתמש בערוץ הדיגיטלי, שלו יתרונות רבים מבחינת נוחות וזמינות עבור חלק ניכר מהייעוצים הנדרשים.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<