חדשות

אילו התמחויות בסיכון הגבוה ביותר להדבקה ב-COVID-19? (מתוך אתר Medscape)

16/05/2020

 

מנתונים חדשים עולה כי מבין כלל הרופאים המתמחים שעבדו בעיר ניו יורק בין מרץ ואפריל, כולל מרדימים, רופאי חדר מיון ורופאי עיניים היו בסיכון הגדול ביותר להדבקה ב-COVID-19.

 

רופאים ממחלקת העיניים באוניברסיטת קולומביה החליטו לנסות ולזהות אילו רופאים מצויים בסיכון הגדול ביותר להדבקה ב-COVID-19. לדבריהם, לא היו ברשותם נתונים רבים ובינתיים החלו להגיע דיווחים כי מדובר בזיהום מדבק מאוד ולא היה ברור כיצד על הרופאים להגן על עצמם.

 

החוקרים שלחו סקרים לכ-340 מנהלי תכניות התמחות – כל התכניות היו במרחק של עד 45 ק"מ מסנטרל פארק – במטרה לבחון את דרגת הסיכון של כל התמחות. 91 מבין מנהלי התמחויות אלו השיבו לסקר, כך שהיה ייצוג של 24 התמחויות ולמעלה מ-2,300 מתמחים.

 

דרגות הסיכון של שלוש התמחויות בלטו במיוחד, עם סיכון שהיה גבוה משמעותית בהשוואה לכל יתר ההתמחויות: הרדמה, רפואה דחופה ורפואת עיניים. בעוד שהסיכון הגבוה להדבקה בקרב אלו שעסקו בהרדמה או רפואה דחופה לא הפתיע איש, הסיכון המוגבר לו היו חשופים רופאי עיניים היווה מקור להפתעה.

 

החוקרים מסבירים כי ברפואת עיניים, המרחק בין הרופא והמטופל קטן מאוד ובתחילת מרץ איש מהם לא השתמש במסכות. הפה והאף מהווים מקור חשיפה ברור, אך מחקר שפורסם לאחרונה מצא כי הזיהום עשוי להתפשט גם דרך העיניים. באמצע חודש מרץ, האיגוד האמריקאי לרפואת עיניים פרסם המלצה להפסיק טיפולים לא-דחופים, אך מאז פורסמו הנחיות אודות חידוש ניתוחים אלקטיביים.

 

לסקר יש מגבלות רבות, אך אין ספק כי יש מקום להגדיל את תשומת הלב להגנה על רופאים העובדים בהתמחויות בסיכון הגבוה ביותר להדבקה.

 

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<