חדשות

טיפול ב-Icosapent Ethyl מפחית צורך בפרוצדורת רה-וסקולריזציה בחולים עם היפרטריגליצרידמיה (מתוך כנס מטעם SCAI)

21/05/2020

 

מניתוח חדש של נתוני מחקר REDUCE-IT שהוצגו במהלך הכנס הווירטואלי מטעם ה-Society for Cardiovascular Angiography and Interventions עולה כי טיפול ב- Icosapent Ethyl(וסקפה) הביא להפחתת מספר פרוצדורות רה-וסקולריזציה בשליש בחולים מטופלים בסטטינים עם רמות טריגליצרידים מוגברות ובסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם.

 

מחקר REDUCE-IT היה מחקר רב-מרכזי, כפל-סמיות, מבוקר-פלסבו, אקראי, בו חולים שטופלו בסטטינים עם רמות טריגליצרידים מוגברות (135-499 מ"ג/ד"ל) וערכי LDL מאוזנים (41-100 מ"ג/ד"ל), עם מחלה קרדיווסקולארית ידועה או סוכרת עם גורמי סיכון, חולקו באקראי לטיפול ב- Icosapent Ethyl במינון 4 גרם ביום או פלסבו.

 

שיעורי התוצא העיקרי המשולב ותוצאים קרדיווסקולאריים אחרים היו נמוכים יותר משמעותית. החוקרים השלימו ניתוח נתונים להערכת כלל פרוצדורות רה-וסקולריזציה, פרוצדורות חוזרות וסוגי הפרוצדורות.

 

מהנתונים עלה כי שיעור החולים לאחר רה-וסקולריזציה ראשונה עמד על 9.2% עם טיפול ב- Icosapent Ethyl ועל 13.3% עם טיפול דמה (יחס סיכון של 0.66, p<0.0001). בהשוואה לפלסבו, טיפול ב- Icosapent Ethyl הפחית משמעותית אירועי רה-וסקולריזציה ראשונים ואת סך אירועי רה-וסקולריזציה בשיעורים של 34% ו-36%, בהתאמה.

 

הירידה הייתה עקבית כאשר נבחנו פרוצדורות חירום, פרוצדורות דחופות ופרוצדורות אלקטיביות, כמו גם בהערכת התערבות כלילית מילעורית וניתוחי מעקפים בנפרד. ממצאי המחקר העידו על ההשפעה המשמעותית של Icosapent Ethyl על היקף המחלה התרומבוטית ברקע באוכלוסיית חולים בסיכון מוגבר.

 

מתוך כנס מטעם SCAI

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

התכשיר הרפואי מקבוצה זו של אומגה 3 המשווק בישראל הוא אומקור שזכה להיכלל לאחרונה בהמלצות איגוד הלב האמריקאי.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<