חדשות

חלוקים לבנים למען חיי שחורים (מתוך אתר Medscape)

08/06/2020

 

משתתפים בהפגנת "חלוקים לבנים למען חיי שחורים" (WhiteCoats4BlackLives) כנגד גזענות טוענים כי מדובר בהזדמנות לנצל את מעמדם להעברת המסר כי הם עומדים לצידם של שחורים ולהדגיש את הניסיון שלהם כיצד גזענות תרמה להבדלים בטיפול רפואי, בדומה לתופעה שאירעה במהלך מגפת COVID-19.

 

מחאות ספוראדיות – עם משתתפים במדי ניתוח או חלוקים לבנים הכורעים ברך למשך 8 דקות ו-48 שניות לזכרו של ג'ורג' פלויד – הפכו במהירות לאירועים מאורגנים ובקנה מידה גדול בבתי חולים, קמפוסים רפואיים ומרכזי ערים ברחבי ארצות הברית.

 

רופאים מסבירים כי חשוב להשתמש בפלטפורמה הזמינה להם בצורה נכונה, כאשר הם מודעים לכך שהתדמית שלהם בעיניי הציבור מקנה להם את הזכות כי רבים יקשיבו להם.

 

רבים מאמינים כי גזענות הינה משבר ברמת בריאות הציבור וכי מגפת COVID-19 בהחלט עוררה את המודעות לנושא בקרב רופאים רבים. שיעורי התמותה הגבוהים באופן לא-פרופורציונאלי בקרב אמריקאים אפריקאים ולטינים אינם נובעים רק מבחירות פרטניות אלא גם מגזענות של המערכת.

 

רופאים אחרים שהשתתפו בהפגנות הביעו תקווה כי עמיתיה, בפרט כהי העור, יראו כי יש להם עמיתים למקצוע המחויבים לפעול כנגד גזענות. רבים גם מאמינים כי מדובר בהצהרה לקהילה כולה כי רופאים ואנשי צוות רפואי אחר חותרים לפעול כנגד גזענות ולתמוך בצורה הטובה ביותר באפריקאים-אמריקאים שונים, בין אם מדובר ברופאים, סטודנטים, חולים או חברי הקהילה.

 

חלק מהרופאים סבורים כי זו העת לפעול, על-רקע מותו של ג'ורג' פלויד ולאור ההבדלים הגזעיים בטיפול הרפואי בעידן COVID-19.  התחושה היא כי האירועים בשבועות האחרונים היוו זרז גדול לקראת המפץ הנוכחי ונראה כי מדובר בדיון ארצי.

 

למרות המאמצים הרבים הכרוכים בטיפול בחולים עם COVID-19, אנשי צוות רפואי רבים נתנו עדיפות למחאת החלוקים הלבנים. מרבית ההפגנות הללו נערכו במרכזים רפואיים, כך שאנשי צוות רפואי יכלו להתכנס במהירות ולשוב לעבודתם. בנוסף, כל המפגינים נקראה לשמור על כללי הבטיחות, כולל שימוש במסכות ושמירה על מרחק.

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<