חדשות

רמת שיא של נדבקים ביממה האחרונה (588) מאלצת את קבינט הקורונה להכריז על החמרת ההגבלות. מה התרחיש הצפוי לחודשים הקרובים ע''פ הסימולטור שפותח עי הטכניון ?

30/06/2020

מאת מערכת אי-מד

על רקע נתוני שיא של מספר המקרים החדשים ביממה של ה-29/6 (588 מקרים) , עדיין ללא עלייה תלולה במספר החולים הקשים (43) , (למרכז המידע והנתונים - הקליקו כאן)

קבינט הקורונה מפרסם היום את ההודעה הבאה:

הממשלה אישרה במשאל טלפוני להתקין את הצו לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום (הגבלת פעילות), בהמשך להחלטה שהתקבלה מוקדם יותר היום על ידי ועדת השרים לעניין התמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו.

בהתאם להחלטת קבינט הקורונה, עד לתאריך י״ז בתמוז ה-9.7.20 יותר קיום חתונות ואירועי בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) בהשתתפות של עד 250 איש. ביתר האירועים מספר המשתתפים לא יעלה על 50.

בחתונות ובאירועים לציון בר/בת מצווה (או אירוע דומה בדתות אחרות) – החל מיום 10.7.20 ועד ליום 31.7.20, מספר המשתתפים באירוע המתקיים במבנה, לא יעלה על מחצית מהתפוסה המותרת, ולא יותר מ- 100 אנשים (מספר המשתתפים המותר באירוע כאמור, המתקיים בשטח פתוח, יישאר 250 אנשים).

טיוטת הצו אותו אישרה הממשלה, תונח בהקדם על שולחן ועדה מוועדות הכנסת, שהנושא נמצא בתחום סמכויותיה, כפי שתקבע ועדת הכנסת, לצורך אישור הצו על ידי הוועדה.

בנוסף לכך, ייחתם בהקדם צו מנכ"ל משרד הבריאות המורה על מתווה הקייטנות וקיום בחינות של ההשכלה הגבוהה מרחוק.

משרד הבריאות קורא לציבור להקפיד על קיום ההנחיות הבסיסיות של שמירה על ריחוק פיזי, עטיית מסיכה והקפדה על היגיינה, כך שנוכל למנוע את התפשטת נגיף הקורונה בישראל.

הערת המערכת:  בהרצת תרחישים באמצעות הסימולטור של הטכניון (שפותח ע"י צוות בראשות פרופ' ניר גביש ופרופ' תמי שוחט) על בסיס תמונת המצב הנוכחי, המדיניות הנוכחית של הקבינט,  ותחת סט הנחות יסוד (מקדם הדבקה בסיסי 3, שיעור מזוהים מתוך כלל נדבקים של 15% - נתון שיש לקוות שהמדגם הסרולוגי שיצא היום לדרך יוכל להעניק תשובות), הצפי למספר נדבקים, מאושפזים ותמותה מוצג בתרשימים הבאים בקו הכחול הרציף.

הקו המקווקו מייצג את הצפי על בסיס התערבות הכוללת הפעלת מדיניות של בידוד דמוגרפי סלקטיבי (מעל גיל 70 וקבוצות סיכון גבוה למשך 60 יום) , וחיזוק מתון ברמת ההיענות של הציבור להנחיות.

מספר הנדבקים (כולל אסימפטומתיים) :

מספר החולים הקשים המאושפזים : כ-2500 בשיא של התרחיש הנוכחי מול כ-500 בהתערבות שנבחנה כאן

מספר המתים (מצטבר) : כ-3000 בתרחיש הנוכחי לעומת כ-1000 בהתערבות המוצעת

כמובן שמדובר במודל ובתרחישים עם כל המגבלות הידועות.  עם זאת, נראה שההתערבות שנבחנה במקרה זה מצביעה על כיוון שיש מקום לשקול:  התמקדות בקבוצות הסיכון ובאוכלוסייה המבוגרת.  כל זאת חשוב לציין, והסימולטור מציג זאת, בפגיעה כוללת קטנה יחסית למשק.

בעזרת הצוות שפיתח את הסימולטור ננסה בימים הקרובים לבצע עדכונים ובחינת תרחישים והתערבויות נוספות. 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<