חדשות

עדכונים נוספים אודות COVID-19 (מתוך אתר Medscape)

10/07/2020

 

עורכי אתר Medscape ברחבי העולם פרסמו בידיעה באתר סיכום של העדכונים החשובים בנוגע למגפת COVID-19.

 

מעדויות חדשות עולה כי מחלה דלקתית של שריר הלב היא נדירה, כאשר האבחנה מאתגרת עוד יותר ושנויה במחלוקת בחולים עם COVID-19. הספרות בנושא כללה מספר דיווחים אודות מיוקרדיטיס על-רקע המחלה ובמידה ודיווחים אלו מדויקים, אזי ייתכן וזהו ההסבר לנזק הלבבי והפרעות הקצב שתועדו בחולים קשים וכן לסיבוך זה עשויה להיות השפעה על הפרוגנוזה של החולים. עם זאת, ביופסיות של האנדומטריום ובדיקות לאחר המוות לא בוצעו לעיתים קרובת, דבר אשר הוביל קרדיולוגים להטיל ספק בשיעור האמיתי של מקרי מיוקרדיטיס על-רקע נגיף הקורונה החדש, או אף להעלות את השאלה אם יש כלל הוכחה ודאית כי הנגיף עלול לגרום לדלקת שריר הלב.

 

בכל הנוגע ל-Remdesivir, אשר הוכח כטיפול עשוי לקצר את זמן ההחלמה בחולים עם COVID-19, עדכונים חשובים נוגעים לרעילות הכבדית האפשרית, ככל הנראה בשילוב עם מעכבי P-Glycoprotein. בכתב העת Clinical Infectious Diseases פורסם תיאור מקרה שתיאר גבר בן 64 שנים עם COVID-19 מוכח, אשר אושפז וטופל בחמצן וכן ב-Chloroquine במשך חמישה ימים. ביום השלישי הוא הועבר ליחידת טיפול נמרץ לצורך הנשמה מלאכותית. ביום ה-16 הותחל טיפול ב-Remdesivir ויומיים לאחר מכן ניתן Amiodarone בשל הופעה חדשה של פרפור פרוזדורים. חמישה ימים לאחר התחלת טיפול ב-Remdesivir תועדה עליה חדה באנזימי כבד והטיפול התרופתי הופסק מיידית עם ירידה מהירה במדדי הכבד, אשר בסופו של דבר שבו לערכי הבסיס. רעילות כבדית היא תופעת לוואי נדירה אך מסוכנת של Remdesivir ומומחים ממליצים לנטר תפקודי כבד בחולים אלו.

 

מסקר שכלל קרוב ל-2,500 רופאי ילדים באירלנד ובריטניה עולה כי לאורך תקופה שבו שבועיים, עיכוב באבחנת מחלות ילדים זוהה כגורם שתרם למותם של תשעה ילדים. החוקרים מצאו כי קיים חשש רב כי בעיתות סגר ולאחר מכן, ילדים רבים אינם פונים להערכה רפואית, גם כאשר יש צורך בכך. במהלך תקופת המחקר, סוכרת מסוג 1 הייתה האבחנה הנפוצה ביותר שהתעכבה בשל כך, עם סך כולל של 44 מקרים, מהם 23 מקרים של חמצת סוכרתית.

 

בסין דוהרים קדימה במטרה לפתח חיסון כנגד נגיף הקורונה, כאשר בקרוב חיסון שני מסין ושלישי בעולם צפוי להיכנס לשלבי בדיקה אחרונים. מסין נמסר כי הם השלימו שתי תרכובות חיסון בתוך חודשיים, אך אעפ"י כן המרוץ להשגת החיסון טרם הסתיים.

 

אחת המחלוקות הרבות ביותר בעידן מגפת COVID-19 נגע לשימוש במסכה, כעת חוקרים עוקבים אחר התקדמות 45 איגודים מקצועיים, המייצגים 800,000 רופאים חברים, במטרה לפרסם מסר אחד ולסיים את המסרים הסותרים אודות שימוש במסכות.

 

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<