חדשות

עדויות חדשות קובעות כי מרבית הילדים אינם נדרשים להגנה מיוחדת מפני COVID-19 (מתוך הודעת משרד הבריאות בבריטניה)

10/07/2020

 

מעדויות מרופאי ילדים עולה כי COVID-19 כרוך בסיכון נמוך לילדים וצעירים וכי מרבית הילדים הנדרשים כיום לאמצעי הגנה על-פי הרופאים שלהם לא יידרשו לכך בעתיד. על-פי ההערכות, רק קבוצה קטנה של ילדים עם מצבים רפואיים מסוימים יידרשו לאמצעי מיגון.

 

הכותבים מסבירים כי מרבית הילדים בבריטניה הנחשבים כיום פגיעים קלינית ל-COVID-19 יוסרו מרשימת החולים הנדרשים לאמצעי הגנה מיוחדים. מעדויות בלתי-תלויות מה-Royal College of Pediatrics and Child Health, בשיתוף עם מומחים ברפואת ילדים, עולה כי הסיכון לתחלואה חמורה בילדים וצעירים הוא נמוך ורק אלו עם המצבים החמורים ביותר צריכים להיחשב ככאלו הפגיעים באופן קיצוני למחלה הזיהומית.

 

הילדים יוסרו מרשימת החולים הנדרשים לאמצעי מיגון רק ע"י הרופא המטפל או רופא מומחה ולאחר התייעצות עם הילד ובני משפחתו. רופאים מומחים ורופאי משפחה יידרשו ליצור קשר עם הילד ובני משפחתו בכדי לדון בנושא במהלך הקיץ, כך שבני משפחה לא נדרשים לכל פעולה מיידית.

 

ההנחיות העדכניות לבני משפחה עולות בקנה אחד עם המלצות מטעם ה-RCPCH ולפיהן קבוצה קטנה של ילדים תחת טיפול בידי מומחים בבתי חולים יידרשו לאמצעי מיגון לאחר התייעצות עם הרופא שלהם. אוכלוסיות אלו כוללות חולים תחת טיפול אונקולוגי או אלו בסיכון לזיהומים חמורים בשל חסר חיסוני. מרבית הילדים האחרים אשר תחילה זוהו כפגיעים באופן קיצוני לא ייחשבו עוד בסיכון מוגבר. בפרט, ילדים וצעירים המטופלים רק ע"י רופא המשפחה אינם צפויים להידרש להמשך שימוש באמצעי מיגון בטווח הארוך. אוכלוסיה זו כוללת ילדים עם מחלות דוגמת אסתמה, סוכרת, אפילפסיה ומחלת כליות.

 

מתוך הודעת משרד הבריאות בבריטניה

 

הערת מערכת:

גם בארץ עלו שאלות רבות באשר למידת ההדבקה והסיכון בקרב ילדים ולכן הדיווח הזה בהחלט עשוי לסייע באשר להחלטות הנוגעות לפתיחת מוסדות חינוך.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<