חדשות

על רקע נתונים לא ברורים למגמת התפשטות הקורונה משה''ב מודיע על מינוי ד''ר אלרעי לראש שירותי בריאות הציבור

28/07/2020

מאת מערכת אי-מד

במקביל לחידוש העלייה במספר הנדבקים היומי אמש (למעלה מ-2000)  שלא ברור עד כמה היא יכולה אכן להצביע על מגמת הידבקות ברורה לאור השינויים במספר ואופי הבדיקות בימים האחרונים, אך מאידך, שמירת מגמה יציבה במספר החולים הקשים והמונשמים כפי שניתן לראות בתרשים השבועי מלוח הבקרה של משרד הבריאות (אם כי יש לציין בדאגה ששיעור החולים החדשים ביממה האחרונה שהוא מעל גיל 60 הגיע ל-10%, מה שמשליך על צפי החולים הקשים בתוך כשבוע-שבועיים) , אנו מתבשרים היום על מינוי חדש, במקומה של פרופ' סיגל סדצקי.  

שר הבריאות אדלשטיין ומנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי מינו את ד"ר שרון אלרעי (בתמונה) לתפקיד מ"מ ראש השירות לבריאות הציבור במקום פרופ' סיגל סדצקי. המינוי אושר על ידי נציב שירות המדינה. אדלשטיין: "חיזוק משמעותי לקטיעת שרשרת ההדבקה"

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין החליט היום (שלישי, 28.7.20) יחד עם מנכ"ל משרדו פרופ' חזי לוי, על מינוי סגנית בית החולים כרמל, ד"ר שרון אלרעי, לתפקיד מ"מ ראש היחידה לבריאות הציבור.

אלרעי, נשואה ואם לארבעה, מתגוררת בחיפה, בעלת תואר דוקטור לרפואה (MD) בהצטיינות מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, תואר (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מטעם The Dartmouth Institute, Dartmouth College בארצות הברית ותואר במנהל עסקים (MBA) אותו סיימה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב. בוגרת תכנית ענבר היוקרתית להכשרת מנהלים במערכת הבריאות הציבורית.
ד”ר אלרעי מומחית בפנימית ובבריאות הציבור, סיימה התמחות במחלות זיהומיות ומסיימת בימים אלו התמחות במנהל רפואי.

נכון להיום ד"ר אלרעי משמשת כסגנית מנהל מרכז רפואי כרמל וחברת הנהלה משנת 2015. במסגרת תפקידה שרון אחראית על תחומים רבים בבית החולים וביניהם מנהלת את מערך האיכות והבטיחות,, מובילה פרויקטים לשיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, לניטור ולשיפור מדדי איכות, לניתוח אירועים ולדיווח עליהם, ולהובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI).

בשנים 2013-2010 הייתה שרון האפידמולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist) במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות בניו המפשייר לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). שרון גם הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM) .

שר הבריאות אדלשטיין: "ד"ר שרון אלרעי מהווה חיזוק משמעותי למערך שירותי הבריאות במשרד ולפעולות לקטיעת שרשרת ההדבקה. בכך היא מצטרפת לשני חיזוקים משמעותיים נוספים שהבאתי בשבועות האחרונים: מנכ"ל המשרד פרופ' לוי והפרויקטור פרופ' גמזו. אני בטוח ששלושתם יחד, כאחראים – כל אחד בתחומו – על המאבק בנגיף הקורונה, יביאו בשורה לאזרחי ישראל בפעילות אינטנסיבית אל מול הקורונה. אני מודה לד"ר אלרעי על הירתמותה למערכה וכניסתה מתחת לאלונקה".

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי: "אנו רוצים להודות לפרופ' סיגל סדצקי על פועלה במשרד הבריאות למען בריאות הציבור ובפרט בתקופת מגיפת הקורונה. נאחל לה הצלחה בהמשך דרכה.
נושאי בריאות הציבור הינם מעיסוקי הליבה של משרד הבריאות בשגרת היום- יום ונוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו בתחום האישי ובתחומי השירותים שאנו מקבלים.  ד"ר שרון אלרעי פרייס תוכל לתרום רבות מניסיונה העשיר ויחד עם הנהלת משרד הבריאות והרופאים, הרופאות והאחיות במחוזות, תחזק הן את הלחימה במגיפת הקורונה והן את הטיפול בפרט בתחומי עיסוקה".

ועד איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית מברך על המינוי:
מאחלים בהצלחה רבה לד"ר שרון אלרעי פרייס בתפקידה כממלאת מקום ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות.
זהו תפקיד מפתח בהגנה על בריאות הציבור בישראל, בשגרה ובחירום. תפקידו של ראש השירות איננו "קטיעת שרשראות ההדבקה" אלא להוביל עבודה בין-תחומית משולבת להגנה על בריאות הציבור, בכל ההיבטים, וללא מורא. האיגוד ישמח לסייע בכל דרך ולעבוד במשותף לטובת ההתמודדות עם מגיפת הקורונה ולקראת תקופה מורכבת.

הערת המערכת: לפי דיווח אמש בדהמרקר נראה שהמנוי של פרופ' גמזו והפעילות שבה כבר החל (שיתוף צה"ל במוקדי ההסברה של משה''ב ובחקירות האפידמיולוגיות, יצירת מודל חיזוי מוסכם, מינוי צוות "ברומטר" למתן התראה מוקדמת על צפי למצבי אי ספיקה בבתי החולים, ועוד) גרמו לפרץ של אופטימיות ולתחושה שיש "בעל בית" להתמודדות עם הקורונה במשרד הבריאות.  צריך לקוות שגם המינוי החדש של ד"ר אלרעי ישתלב היטב במאמץ המשותף.   

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<