חדשות

הרשתות החברתיות הסירו את הפרסומים השגויים של הנשיא טראמפ אודות נגיף הקורונה (מתוך אתר Medscape)

07/08/2020

 

חברת פייסבוק הסירה פרסום של נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ, לאחר שקבעה כי התוכן הפר את החוקים כנגד שיתוף מידע שגוי אודות נגיף הקורונה.

 

בהודעה מטעם הנשיא נכללה סרטון וידאו, מראיון שנערך מוקדם יותר באותו יום עם Fox & Friends, בו הנשיא טראמפ טען כי ילדים כמעט מחוסנים מפני COVID-19. הסרטון כלל טענות שגויות כי קבוצה של אנשים חסינה מפני נגיף הקורונה, פרסום המפר את המדיניות של החברה בכל הנוגע לפרסום מידע שגוי אודות COVID-19.

 

ציוץ אשר כלל את הסרטון ופורסם מטעם אנשיו של הנשיא ושותף ע"י הנשיא גם כן הוסתר בהמשך ע"י טוויטר, לאחר שהפר את חוקי פרסום מידע שגוי אודות COVID-19.  דובר מטעם טוויטר הסביר כי בעל החשבון יידרש להסיר את הציוץ בטרם יוכל לפרסם ציוץ חדש.

 

מאתר YouTube נמסר כי הוחלט על הסרת הסרטון בשל הפרת מדיניות פרסום מידע שגוי אודות COVID-19. עם זאת, הראיון המקורי עדיין זמין באתר של חברת פוקס ניוז.

 

מטעם טראמפ עלו טענות כי החברות מוטות כנגד הנשיא והתעקשו כי טראמפ ציין עובדות.

 

מניתוח הנתונים ע"י ארגון הבריאות העולמי  עלה כי מבין כ-6 מיליון זיהומים בין 24 בפברואר ועד 12 ביולי, כ-4.6% מהמקרים היו בילדים בגילאי 5-14 שנים.

 

מטעם הבית הלבן לא השיבו מיידית לבקשה לתגובה. במהלך תדרוך בבית הלבן, הנשיא טראמפ חזר על הטענה שלו כי לנגיף השפעה מעט על ילדים.

 

זוהי הפעם הראשונה בה פייסבוק הסירה פרסום של הנשיא טראמפ בשל מידע שגוי בנוגע לנגיף הקורונה.  מדובר גם בפעם הראשונה בה החברה הסירה פרסום של הנשיא בשל מעבר על חוקי פרסום מידע שגוי.

 

 

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<