חדשות

עמדתם של רופאים בארצות הברית לנושא עמידות לטיפול אנטיביוטי (Open Forum Infect Dis)

12/08/2020

 

מרבית הרופאים הראשוניים מסכימים כי עמידות לטיפול אנטיביוטי וטיפול לא-הולם הן סוגיות חשובות בארצות הברית, אך חלק גדול מהם אינם מכירים בבעיות אלו במרפאות שלהם, כך עולה מתוצאות סקר ארצי חדש שפורסמו ב-Open Forum Infectious Diseases.

 

העדר ההכרה של הרופאים בתרומה שלהם למתן טיפול לא-הולם מהווה מחסום לעידוד שימוש מושכל בתרופות אנטיביוטיות.

 

מהנתונים עולה כי 94% מבין 1,550 הרופאים הפנימאים, רופאי משפחה וילדים שהשיבו לסקר טענו כי עמידות לאנטיביוטיקה הינה בעיה ארצית ושיעור דומה (91%) הסכים כי שימוש לא-הולם בתרופות אנטיביוטיות מהווה בעיה במסגרות טיפול אמבולטורי.

 

עם זאת, כאשר תשומת הלב הופנתה למרפאות שלהם, חל שינוי מסוים בדעתם. במקרים אלו, רק 55% מהמשיבים דיווחו כי עמידות לטיפול אנטיביוטי הייתה סוגיה משמעותית במרפאה שלהם ורק 37% דיווחו על מידה מסוימת של טיפול לא-הולם במרפאתם.

 

שימוש מושכל בטיפול אנטיביוטי, המוגדר כפעילויות שנועדו להבטיח מתן הולם של טיפול אנטיביוטי, צריכות לכלול הדרכה של החולים ואנשי הצוות, משוב ברמת הרופא בנוגע למרשם לטיפול אנטיביוטי והקניית כישורי תקשורת כיצד לדון בנושא טיפול אנטיביוטי עם החולים.

 

החוקרים מסבירים כי המצב כיום מהווה דוגמא לתוצאות התמודדות עם זיהומים כאשר אין טיפולים זמינים או שישנם טיפולים מוגבלים בלבד להתמודד עם התפרצות מחלה זיהומית. חשוב להקפיד על ערנות במאבק כנגד התפשטות חיידקים עמידים לטיפול אנטיביוטי ולהפעיל שיקול דעת במתן טיפול אנטיביוטי.

 

Open Forum Infect Dis. 2020 July

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת:

אתם מוזמנים לעיין בתחקיר שערכנו בנושא עמידות לאנטיביוטיקה.

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<