חדשות

חיסונים קודמים ומסיכות פנים עשויים להשפיע על התפשטות COVID-19 (מאתר ה-CNN)

16/08/2020

 

חיסונים קודמים ומסכות פנים עשויים להיות חלק מהגורמים לכך שנגיף הקורונה משפיע בצורה שונה על אנשים שונים, כך לפי דיווח שפורסם ב-CNN.

 

חוקרים מנסים להבין מדוע נגיף הקורונה גורם יותר נזק באנשים מסוימים. באלו שקיבלו מגוון חיסונים קודמים, כולל חיסון כנגד שפעת, הפטיטיס או דלקת ריאות, נראה כי הסיכון להדבקה ב-COVID-19 היה נמוך יותר.

 

מומחה למחלות זיהומיות הציע לחשוב על מערכת החיסון כעל שריר, כאשר ככל שמאמנים את השריר יותר, כך הוא חזק יותר ומוכן לפעולה בעת הצורך.

 

למרות שמדנים לא יודעים לקבוע בוודאות כי חיסונים אחרים שיפרו את התגובה החיסונית כנגד COVID-19, הם מאמינים כי הדבר אפשרי. צוות חוקרים מארצות הברית הציע כי מתן חיסון כנגד חצבת-חזרת-אדמת עשוי למנוע תסמינים חמורים משנית לנגיף הקורונה וקבוצה אחרת מצאה כי במדינות בהן ניתן לעיתים קרובות חיסון BCG (Bacillus Calmette-Guerin) כנגד שחפת תועדו פחות מקרי תמותה עקב  COVID-19. החיסון הציע הגנה רחבה יותר כנגד מחלות זיהומיות אחרות.

 

עוד ייתכן כי השימוש במסכת פנים שיחק תפקיד בחומרת המחלה. כ-40% מאלו שנדבקו בנגיף לא הציגו תסמינים של המחלה הזיהומית וייתכן כי מסכות הפחיתו את העומס הנגיפי המוביל לביטויים החמורים של COVID-19.

 

המומחים מסבירים כי המסכות למעשה מפחיתות את כמות הנגיפים העוברים לאדם, כך שלמעשה החולה נחשף לכמות קטנה יותר והגוף יכול להתמודד עם זאת טוב יותר ולכן מופיעים תסמינים קלים בלבד, אם בכלל.

 

בשורה התחתונה, ההנחה של המומחים היא כי חיסונים קודמים ושימוש במסכות פנים עשויים לסייע בהפחתת התחלואה על-רקע COVID-19.

 

מאתר ה-CNN

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<