חדשות

טיפול משולב בהזרקה או התחלת אינסולין לאחר כישלון טיפול פומי? צפו בהרצאתו של ויליאם פולונסקי (בחסות סאנופי)

04/09/2020

טיפול משולב בהזרקה או התחלת אינסולין לאחר כישלון טיפול פומי?

חולי סוכרת רבים חוששים מהתחלת טיפול באינסולין מסיבות רבות ומגוונות, ישנם מטופלים שהמעבר להזרקה מלווה אצלם בתחושה כללית של כישלון עצמי או שמחלת הסוכרת הידרדרה. אחרים חוששים מהכאב או שיזריקו באופן לא תקין.

קווי ההנחיה של המועצה הלאומית לטיפול בסוכרת מתייחסים למעבר לטיפול בהזרקה לאחר כישלון בטיפול פומי.

בקווי ההנחיה של המועצה הלאומית לסוכרת מצוינים האפשרויות לתחילת טיפול בהזרקה - GLP1-RA, טיפול משולב בהזרקה (FRC) ואינסולין בזאלי וממליצים למי ובאיזה סדר לתת את הטיפולים השונים.

מעבר לטיפול בהזרקה לאחר כישלון בטיפול פומי.

בחולים בעלי HbA1c גבוה מ-9% ההמלצה היא להתחיל כקו ראשון בהזרקה בטיפול משולב בהזרקה (FRC).

מחקר ה-LixiLan-O בחן את היעילות והבטיחות של הטיפול ב-SULIQUA בקרב מטופלים שקיבלו טיפול פומי ולא היו מאוזנים. המטופלים חולקו ל-3 קבוצות - טיפול ב-SULIQUA, באינסולין בזאלי או ב-GLP1-RA.

אנליזת פוסט הוק של המחקר בחנה את התוצאות בקרב המטופלים שהחלו את המחקר עם רמות HbA1c>9%, התוצאות הראו ירידה ממוצעת של 2.9% בקבוצת ה-SULIQUA, ירידה גדולה יותר באופן משמעותי לעומת הקבוצות הטיפוליות האחרות. במטופלים אשר רמת ה-HbA1c ההתחלתית שלהם הייתה מעל 9% אחוז, המטופלים שהגיעו ליעד המטרה של HbA1c<7% בקבוצת ה-SULIQUA עמד על כ-73.5% מהמטופלים, לעומת 47.3% בקבוצת האינסולין הבזאלי.

במחקר ה-LixiLan-O בחנו גם את ההשפעה על המשקל בטיפול באינסולין בזאלי לעומת טיפול ב-SULIQUA בעוד בזרוע שטופלה באינסולין בזאלי נצפתה עליה במשקל, בזרוע ה-SULIQUA לא נצפתה עליה במשקל ואף הוביל לירידה קלה במשקל, והפער היה 1.4 ק"ג. חשוב לציין כי האיזון הטוב יותר של SULIQUA בהורדת רמות ה-HbA1c לא העלה את הסיכון להיפוגליקמיה לעומת הטיפול באינסולין בזאלי.

מטופלים רבים חוששים מהתחלת טיפול בהזרקה מסיבות שונות ומגוונות. הדרך בה הרופא המטפל מציג זאת למטופל עשויה להקל על המטופל לקבל טיפול בהזרקה. התחלה של טיפול משולב בהזרקה כגון SULIQUA עשויה לשפר את איזון המטופלים, ללא עליה במשקל וללא עליה בסיכון להיפוגליקמיה לעומת טיפול באינסולין בזאלי. הצגת הנתונים הללו למטופל עשויה לגרום לו להתחיל בטיפול.

 

גם בימים אלה, חברת סאנופי עושה את מירב המאמצים על מנת להמשיך ולספק לך מידע רלוונטי ומענה לשאלות.

לתיאום פגישה מקוונת עם נציג רפואי לחצו כאן >>>

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<