חדשות

מיהן האוכלוסיות בראש הרשימה לקבלת חיסון כנגד נגיף קורונה? (מתוך אתר MedPage Today)

08/09/2020

 

החיסונים הראשונים כנגד נגיף הקורונה צריכים להינתן לאנשי צוות רפואי בקו החזית כנגד המגפה וצוותי חירום, כך על-פי טיוטת המלצות מטעם ה-National Academies of Sciences, Engineering and Medicine.

 

טיוטת ההמלצות הוכנה לבקשת ה-National Institute of Health וה-CDC ומבוססת על ניסיון קודם מחיסונים נרחבים לציבור שניתנו במהלך מגפת שפעת החזירים בשנת 2009 ומגפת האבולה במערב אפריקה בשנים 2013-2016.

 

לאחר חיסון אנשי צוות רפואי וצוותי חירום בקו החזית כנגד המגפה, הבאים בתור הם אנשים בכל גיל עם מחלות רקע או מצבים המציבים אותם בסיכון הגבוה ביותר לסיבוכים עקב הנגיף, לצד מבוגרים השוהים בבתי אבות או מוסדות לטיפול ארוך-טווח. קבוצות אלו יחדיו מהוות כ-15% מכלל אוכלוסיית ארצות הברית.

 

המסמך כולל 114 עמודים ופורסם לפני שימוע ציבורי במטרה לשמש כמסגרת עבודה לקובעי המדיניות בניסוח התוכניות לפיזור הוגן של החיסונים, שכן הצפי הוא כי כאשר אלו יהיו זמינים לשימוש, האספקה תהיה מוגבלת.

 

שלב שני, אשר יכנס לתוקף כאשר מאות מיליוני מנות חיסון יהיו זמינות, יכלול מתן החיסון לעובדים בסיכון גבוה לחשיפה (אלו העובדים בעיבוד בשר, עובדי חנויות מזון וכדומה), ביחד עם מורים ואנשי צוות אחרים בבתי ספר, קשישים שפספסו את קבלת החיסון בשלב הראשוני וחולים עם מחלת רקע בסיכון מוגבר באופן מתון לסיבוכים. אלו המתגוררים במקלטים לחסרי בית, בתי כלא ובתי מעצר גם נכללים בשלב זה, כמו גם אנשי הצוות במרכזים אלו. השלב השני צפוי לכסות כ-30-35% מכלל אוכלוסיית ארצות הברית.

 

השלב השלישי יכלול מבוגרים צעירים יותר, ילדים ועובדים בתעשיות אחרות המצויים בסיכון מוגבר לחשיפה, ביחד עם כל אדם המתגורר בארצות הברית שלא קיבל את החיסון בשלבים הקודמים.

 

הקריטריונים ששימשו להקצאה הוגנת התמקדו באלו בסיכון הגבוה ביותר להדבקה בנגיף, תחלואה חמורה או תמותה עקב הזיהום והעברת הנגיף לאחרים. אלו בסיכון גבוה להשלכות חברתיות שליליות גם נכללו במשוואה זו, כאשר ההכנסה של המטופלים אינה נלקחת בחשבון.

 

המומחים כותבים כי ללא שקיפות בכל הנוגע לקריטריוני הקצאת החיסונים, הבסיס האתי, התהליך שהוביל להחלטה והליך הוגן, יהיה קשה לרכוש ולשמור על אמון הציבור ולגייסו לשתף פעולה עם תכנית חיסונים נרחבת.

 

 

 

לידיעה ב-MedPage Today

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<