חדשות

חשיבות רמות מגנזיום בנשים הרות עם קדם רעלת היריון? (Enferm Clin)

15/09/2020

 

הריכוז הממוצע של מגנזיום בדם היה נמוך יותר בנשים עם קדם רעלת היריון בדרגה חמורה, בהשוואה לנשים עם קדם-רעלת היריון חמורה וסיבוכים או נשים עם הריון תקין, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Enfermeria Clinica.

 

במסגרת המחקר ביקשו החוקרים להשוות את רמות מגנזיום בנשים עם היריון תקין, קדם-רעלת היריון חמורה וקדם-רעלת היריון חמורה עם סיבוכים בטרימסטר השלישי של ההיריון כחלק מהניסיון להבין את חשיבות תוספי מגנזיום בשלב מוקדם במהלך ההיריון.

 

המחקר התצפיתי נערך בין החודשים יולי-עד-ספטמבר בשנת 2019 בארבעה בתי חולים. המחקר כלל נשים הרות אשר חולקו לשלוש קבוצות, 30 אימהות עם היריון תקין, 30 נשים עם קדם-רעלת היריון בדרגה חמורה ו-12 נשים עם קדם-רעלת היריון בדרגה חמורה עם סיבוכים. החוקרים אספו נתונים אודות גיל, רמת השכלה, מקצוע, מדד מסת גוף לפני היריון, ולדנות, שלב ההיריון, היסטוריה של קדם רעלת היריון, היסטוריה של תכנון משפחה, היסטוריה של טיפול לפני לידה ותכנון היריון.

 

מהנתונים עולה כי רמות מגנזיום בדם היו הנמוכות ביותר בקבוצת נשים עם קדם רעלת היריון בדרגה חמורה (0.61 מילימול/ליטר), בהשוואה לנשים עם קדם-רעלת היריון בדרגה חמורה וסיבוכים (0.72 מילימול/ליטר) ואלו עם היריון תקין (0.92 מילימול/ליטר). ההבדלים ברמות מגנזיום בין שלוש הקבוצות היו מובהקים סטטיסטית.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי רמות מגנזיום עשויות לשמש כגורם פרוגנוסטי חשוב תתכן תועלת למתן תוספי מגנזיום לנשים היריון עם קדם רעלת היריון.

 

Enferm Clin. 2020

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<