חדשות

טיפול ב-Remdesivir אינו מפחית סיכון לתמותה על-רקע COVID-19 (מתוך MedRxiv)

18/10/2020

 

מנתונים חדשים ממחקר מטעם ארגון הבריאות העולמי עולה כי Remdesivir אינו מפחית את שיעורי התמותה בחולים מאושפזים עם COVID-19 ואף אינו מוביל לקיצור זמן ההחלמה באלו ששרדו את הזיהום הנגיפי.

 

ממצאי המחקר סותרים תוצאות מחקרים קטנים יותר שמצאו כי Remdesivir סייע לקיצור משך זמן ההחלמה של חולים מאושפזים, בהשוואה לאלו שקיבלו טיפול-דמה. המחקרים המוקדמים הללו הובילו את מנהל המזון והתרופות האמריקאי להעניק אישור לשימוש דחוף בתרופה, אשר ניתנה לעשרות אלפי חולי COVID-19 בארצות הברית, כולל לנשיא דונלד טראמפ.

 

המחקר נערך בין 22 במרץ ועד 4 באוקטובר וכלל 11,330 חולים מ-405 בתי חולים ב-30 מדינות. החולים קיבלו טיפול ב- Remdesivir ושלוש תרופות אחרות (Hydroxychloroquine, Lopinavir ו-Interferon), לבד או כחלק ממשלב תרופתי.

 

מהנתונים עולה כי למשטרי הטיפול השונים הייתה השפעה מעטה, אם בכלל, על חולים מאושפזים עם COVID-19, כפי שבא לידי ביטוי בשיעורי התמותה, הנשמה מלאכותית ומשך אשפוז בבית החולים.

 

חברת Gilead Sciences האמריקאית, יצרנית Remdesivir, פרסמה הצהרה בה הגנה על התרופה וציינה כי מחקרים מבוקרים שפורסמו בעיתונים מכובדים אישרו את יתרונות הטיפול התרופתי. בחברה גם הטילו ספק באופן השלמת המחקר וטענו כי יש להם מספר הסגות בנוגע לאופן ניהול המחקר והם אינם משוכנעים כי ניתן להסיק מסקנות על-סמך תוצאות המחקר.

 

MedRxiv. 2020

 

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<