חדשות

תגובות חמות ואוהדות למינוי של פרופ' אש לפרוייקטור הקורונה, יו''ר האיגוד לרפואה פנימית: פרופ' אש הוא קודם כל פנימאי וככזה ישתף אותנו בקבלת ההחלטות

27/10/2020

מאת מערכת אי-מד

עם פרסום ההודעה מיהרו גורמים מרכזיים במערכת הבריאות לברך על המינוי.

התגובה החשובה ביותר אולי היא של "לוחמי השטח" , האיגוד לרפואה פנימית:

פרופ' אבישי אליס, יו"ר האיגוד לרפואה פנימית, מברך על מינוי פרופ' נחמן אש לפרויקטור הבא:

"פרופ. אש הוא בראש ובראשונה רופא פנימאי, והיה שותף בוועדת טור כספא, לשיפור הרפואה הפנימית.
אני משוכנע שלא כפי שהיה עד כה, יבקש לשמוע את קולנו ויקרב אותנו כמנהלי מחלקות פנימיות קורונה לצמתי קבלת ההחלטות בהקשרים הרפואיים בעניין הנגיף."

 

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר ארגון רופאי המדינה, סגן יו"ר הר"י ומנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בשיבא בתגובה למינוי פרופ' נחמן אש לפרויקטור הבא:
"אני מברך על מינויו של פרופ׳ נחמן אש לפרוייקטור הקורונה. מהכרותי עם נחמן איני מופתע מנכונותו להתגייס למשימה הלאומית.
אני תקווה, שהקול המקצועי השקול יישמע, ולא יפול קורבן למאבקים פוליטיים ולאינטרסים צרים.
הצלחתו של פרופ׳ אש, תהיה הצלחה של כולנו!".

 

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית:

אנו מברכים בחום על הבחירה בפרופ' נחמן אש לראש תכנית מגן ישראל ומודים לפרופ' גמזו על שירותו המסור למען עם ישראל.

פרופ' אש הוא רופא, מנהל ומנהיג בעל ניסיון רב בהתמודדות עם מצבי חירום.
בתפקידו כקצין רפואי ראשי הוא הוביל את ההיערכות וההתמודדות עם אירועי השפעת הפנדמית 2009-10, תוך יכולת מרשימה לתרגם את המלצות האפידמיולוגים ורופאי בריאות הציבור ליישום מיטבי,  תוך רתימת  מקבלי ההחלטות בכל הדרגים.

בתפקידיו השונים במערכות האזרחיות, וביניהם בהנהלת משרד הבריאות, גילה תמיד פרופ' אש ראייה רחבה והבנה של עבודה אינטגרטיבית בתוך ומחוץ למערכת הבריאות.

מפתח מרכזי להצלחת ראש מגן ישראל והצלחת ישראל בהתמודדות עם משבר הקורונה הוא גיבוי של הדרג הפוליטי ומחויבות לבריאות הציבור.

איגוד רופאי בריאות הציבור ימשיך לסייע להתמודדות הלאומית ארוכת הטווח עם משבר הקורונה.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, בירך היום (ג') את פרופ' נחמן אש על מינויו לתפקיד פרויקטור הקורונה הבא, והודה לפרופ' רוני גמזו על מסירותו הרבה.

באיגרת ששלח, כתב פרופ' חגי: "אין לי ספק שניסיונך העשיר כקצין רפואה ראשי וכראש חטיבת הבריאות במכבי, היכרותך העמוקה עם תחום רפואת החירום ועם רפואת הקהילה, יתרמו רבות לניהול המערכה".

עוד כתב פרופ' חגי: "מדובר במשימה לאומית מהמעלה הראשונה, ונעשה הכל על מנת לסייע ולהעניק לך את הגיבוי הדרוש, ודאי על רקע הלחצים הרבים בימים אלה. ההסתדרות הרפואית תהיה שותפה מלאה לכל צעד שיביא לחיזוק מערכת הבריאות בתקופה מורכבת זו, ולהפחתת התחלואה בקרב הציבור". לדברי פרופ' חגי, פורום המומחים היועצים של ההסתדרות הרפואית למאבק בנגיף הקורונה, יעמוד לרשותו של פרופ' אש ככל שיידרש.

פרופ' חגי מבקש להודות בהזדמנות זו לפרופ' רוני גמזו, על התגייסותו ועל מסירותו בחודשים האחרונים. "למרות שהיו מי שבחרו להסיט את האש לכיוונו, ועל אף מסע של דה-לגיטימציה, פרופ' גמזו לא זנח לרגע את המשימה שקיבל לידיו ויש להעריך אותו על כך מאוד".

גם מסופיה ישראל נמסר בתגובה: "אנו מברכים את פרופ' נחמן אש לרגל המינוי ומאחלים לו בהצלחה בהובלת מדינת ישראל לעידן של ניצחון הקורונה. החורף בפתח, החיסון העתידי בגדר תקווה ורוב הבדיקות עדיין בהליך פענוח ממושך. אנו בטוחים שניסיונך הצבאי בכלל ובסיירת מטכ"ל בפרט, יאפשר לנקוט בכל סוגי הלחימה כך שמנהיגי המאבק כמו גם הצוותים הרפואיים בשטח ינהלו היטב את ההתפרצות במקום שהיא תנהל אותנו. סופיה ישראל תמשיך בפריסת הטכנולוגיה של בדיקות הקורונה המהירות לטובת  40  נבדקים בשעה, עם מתן תוצאה במקום"

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2020 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<