חדשות

מרבית הילדים נדבקו בנגיף הקורונה מחוץ לבית הספר (מתוך אתר Medscape)

23/11/2020

 

בקרב ילדים בעיר המבורג שבגרמניה תועד סיכוי גבוה פי ארבע להידבק בנגיף קורונה במהלך התאספות פרטית, בהשוואה לסיכון להדבקה בנגיף בבית הספר, כך עולה מניתוח המקרים שתועדו בין אוגוסט ועד אוקטובר.

 

ביום חמישי האחרון הציגו נציגי המכון למחלות זיהומיות בגרמניה נתונים לפיהם תועדו כ-475 התפרצויות בבתי ספר ולמעלה מ-100 מעונות יום.

 

מבין 472 בתי ספר בהמבורג, רק 171 תיעדו מקרי הדבקה, אך רק ב23 מהם תועדו זיהומים מרובים. עם התפשטות חוזרת של נגיף הקורונה ברחבי אירופה, גרמניה הכריזה על סגר קל ב-2 בנובמבר, עם סגירת ברים ומסעדות, אך הותרת בתי ספר וחנויות פתוחות.

 

מארגון בתי הספר בהמבורג נמסר כי 78% מבין 372 הילדים שנדבקו בנגיף במהלך חופשות הקיץ והסתיו נדבקו בנגיף מחוץ לבית הספר, כאשר הסיכוי להדבקה בנגיף בקרב ילדים מתחת לגיל 12 היה נמוך כפליים מהסיכון בילדים מבוגרים יותר.

 

ממשלת גרמניה דחתה השבוע הצעה להדק את ההגבלות, כולל קביעת חובת עטיית מסכות בבתי הספר, הקטנת גודל הכיתות והגבלת קשרים חברתיים לבן בית או חבר אחד.

 

מהנתונים מגרמניה עולה כי ביום חמישי נרשמה עליה של 22,609 במספר מקרי הדבקה בקורונה, העליה הגדולה ביותר בתוך שישה ימים, לסך כולל של 855,916 מקרים, כאשר מספר מקרי התמותה עלה ב-251 ל-13,370 מתים. בגרמניה עדיין תוצאות טובות יותר מאלו שפורסמו במרבית שכנותיה ברחבי אירופה, גם לאחר העליה הניכרת במספר המקרים במהלך הגל השני של המגפה.

 

לידיעה במדסקייפ

 

הערת מערכת: הדו"ח עשוי לתמוך בהחלטה להרחיב פתיחת מערכת החינוך בישראל רק כדאי לשים לב לאופן שבו הממשלה הגרמנית מנהלת את מערכת החינוך.

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<