חדשות

חוקרים מסין טוענים כי נדבקים ללא-תסמינים בנגיף הקורונה אינם מדבקים (BMJ)

02/12/2020

 

בדיקות סקר נרחבות של מעל 10 מיליון תושבי ווהאן שבסין, אשר בוצעו לאחר השגת שליטה על היקף מקרי הדבקה בנגיף הקורונה, הובילו לזיהוי 300 מקרים אסימפטומטים של COVID-19, כאשר אף אחד מאלו לא היה מדבק.  במאמר שפורסם בכתב העת Nature Communications מדווחים החוקרים כי לא ניתן להחיל את הממצאים על מדינות בהן טרם הושגה שליטה על הזיהום.

 

החוקרים ערכו תכניות סקירה המבוססות על בדיקות PCR לזיהוי רנ"א נגיפי ב-10 מיליון משתתפים בגילאי 10-89 שנים. אנשי צוות מיומנים ראיינו את הנבדקים וכללו שאלות אודות היסטוריה של COVID-19. מקרים אסימפטומטיים חיוביים הוגדרו בנוכחות תוצאה חיובית לבדיקת הסקר, ללא היסטוריה של אבחנת COVID-19 וללא תסמינים קליניים בעת בדיקת המעבדה. החוקרים לא זיהו נגיפים ויאביליים בתרביות מדגימות נדבקים ללא תסמינים.

 

שיעור הבדיקות החיוביות בנבדקים ללא תסמינים היה הנמוך ביותר בקרב משתתפים מתחת לגיל 17 שנים והגבוה ביותר באלו מעל גיל 60 שנים. דגימות נוספות של 1,174 נבדקים שבאו במגע הדוק עם הנדבקים אסימפטומטים היו כולן שליליות.

 

החוקרים מדגישים כי ממצאי המחקר אינם מעידים כי הנגיף אינו יכול לעבור מנשא אסימפטומטי ואינם מציעים כי ניתן להכליל את תוצאות המחקר לאוכלוסיות אחרות. אמצעים קפדניים - דוגמת עטיית מסכות, רחצת ידיים, ריחוק חברתי וסגר – היו מוצלחים בהפחתת האלימות של נגיפי הקורונה בווהאן וייתכן כי בנשאים אסימפטומטים בווהאן ייתכן עומס נגיפי נמוך. המשמעות היא כי הממצאים אינם תקפים למדינות בהם ההתפרצות לא נשלטה בהצלחה עד כה.

 

BMJ 2020

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<