חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן: ניתן להגדיל את מרווח הזמן בין שתי מנות החיסון כנגד קורונה לשישה שבועות (מתוך הודעת ה-CDC)

24/01/2021

 

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention) עדכן את ההנחיות בנוגע למרווח הזמן האפשרי בין מתן שתי מנות חיסונים כנגד נגיף הקורונה של חברות פייזר ומודרנה. במידה ואין אפשרות לתת את המנה השניה בחלון הזמן המומלץ של 21 ימים לאחר המנה הראשונה של חיסון פייזר ושל 28 ימים לאחר המנה הראשונה של חיסון מודרנה, ניתן להמתין עד 6 שבועות לקבלת המנה השניה.

 

מה-CDC נמסר כי יש לתת את המנה השניה של החיסון קרוב ככל הניתן למרווח המומלץ. עם זאת, במידה ולא ניתן להיצמד למרווח הזמן המומלץ, ניתן לקבוע את מועד מתן המנה השניה של חיסוני פייזר או מודרנה עד 6 שבועות לאחר המנה הראשונה.

 

קיים מידע מוגבל אודות טיב החיסונים הללו מעבר למסגרת זמנים זו. במידה והמנה השניה של החיסון ניתנת לאחר 6 שבועות, אין צורך בהתחלת סדרת החיסונים מחדש.

 

בכלי התקשורת דווח כי ההנחיות החדשות של ה-CDC מספקת הבהרה לניסוח קודם של הארגון לפיו אין מרווח מקסימאלי בין המנה הראשונה והשנייה של שני החיסונים. מדובר בהנחיה חשובה מאחר וה-CDC מייעץ למדינות לא לעכב מתן מנה שנייה של החיסונים כך שמספר גדול ככל הניתן של אנשים יוכל לקבל את המנה הראשונה. במדינות רבות מוסיפים עוד ועוד אתרי חיסון, לצד תלונות אודות מחסור בחיסונים.

 

ד"ר אנתוני פאוצ'י, הרופא המוביל את המלחמה בנגיף הקורונה בארצות הברית, מסר לכלי התקשורת כי ההוראה החדשה של ה-CDC מהווה סיכון מסוים, שכן הנתונים מהמחקרים הראו כי ם מודרנה, יש לקבל את המנה השניה לאחר 28 ימים ועם פייזר, המנה השניה צריכה להינתן לאחר 21 ימים, ומתן בנקודות זמן אלו הובילו להשפעה האופטימאלית.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<