חדשות

ועדת הסל אישרה הכללה של 117 תרופות וטכנולוגיות בתקציב של 550 מיל' ש''ח לרבות הרחבת התוויות ל-GLP-1 ו-SGLT2 , טיפול ושיקום מחלות ריאה וטיפול חדש ל-ATTR-CM

10/02/2021

מאת מערכת

ע"פ דיווח ראשוני ב-YNET ועדת הסל בראשותו של פרופ' שוקי שמר (בתמונה)  הגישה היום את המלצותיה להכללת תרופות וטכנולוגיות חדשות לשנת 2021 .

מהדיווח עולה שהוועדה המליצה על 117 תרופות וטכנולוגיות (מתוך למעלה מ-800 בקשות)  המיועדות לכ-170,000 מטופלים.

הוועדה קיימה 13 ישיבות שאת סיכומיהן ניתן לקרוא בקישור זה.

תקציב הסל השנה עמד על 550 מיליון ש"ח.

בין התרופות הבולטות שאושרו ע"י הוועדה נכללות בטמיגה לטיפול בהפרעות בתפקוד שלפוחית שתן, וינדמקס לטיפול במחלת שריר הלב (ATTR-CM ) בתקציב של 61 מיל' ש"ח , פורסיגה לאי ספיקת לב ועוד.

כמו כן, בסה"כ תוקצבו 70 מיל' ש"ח לטובת הרחבת ההתוויות בסל של קבוצות GLP-1 ו-SGLT2 , כ-30 מיל' ש"ח בטיפול בפרכוסים (Epidiolex  )   וכ-36 מיליון ש"ח לטיפול ב- Neuromyelitis optica spectrum disorde .

תחום בולט נוסף בסל הוא טיפול המחלות ריאה עם Trikafta לטיפול ב-CF בתקציב של 76 מיליון ש"ח ו-Ofeb ל- LDs ול- SSc-ILD בכ-51 מיל' ש"ח, והרחבת שירותי שיקום ריאות ב-30 מיל' ש"ח.

מעיון ראשוני נראה שפחות תרופות נגד סרטן נכללו השנה בסל (אם כי כרבע מהתקציב מיועד לתרופות אלה), ובין התרופות לסרטן שאושרו היא קיטרודה לסרטן המעי הגס וטסנטריק לטיפול בגידולים גרורתיים במערכת העיכול או כאלה שאינם נתיחים.

לדיווח ב-YNET ,

לרשימת התרופות והטכנולוגיות שאושרה ע"י ועדת הסל

 

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<