חדשות

ה-FDA וה-CDC מתירים את חידוש מתן חיסונים כנגד קורונה של חברת ג'ונסון וג'ונסון (מתוך הודעת ה-FDA)

24/04/2021

 

מנהל המזון והתרופות האמריקאי (Food and Drug Administration) יוסיף אזהרה לחיסון כנגד קורונה של חברת ג'ונסון וג'ונסון ויתיר את חידוש מתן החיסונים. ההחלטה התקבלה לאחר שפאנל מומחים מטעם ה-CDC (Centers for Disease Control and Prevention) תמך בהמלצה להמשך מתן החיסון למבוגרים בגילאי 18 שנים ומעלה.

 

ההחלטה התקבלה לאחר שה-CDC וה-FDA ערכו סקירת בטיחות של 15 מקרים של תסמונת תרומבוזיס-תרומבוציטופניה שתועדו בנשים בגילאי 18-48 שנים בתוך שבועות מקבלת החיסונים. שלוש מהנשים הלכו לעולמן, שבע נשים טופלו ביחידות טיפול נמרץ.

 

שיעור האירועים הכולל עמד על 1.9 מקרים למיליון אנשים. בנשים בגילאי 18-29 שנים תועדו כ-7 מקרים למיליון. הסיכון היה אף נמוך יותר בנשים מעל גיל 50 שנים ועמד על 0.9 מקרים למיליון.

 

בסופו של דבר, התועלת האפשרית של החיסון עולה על הסיכונים האפשריים. במונחים של תועלת, הממצאים מעידים כי לכל מיליון מנות של החיסון, החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון יכול למנוע מעל 650 אשפוזים ו-12 מקרי תמותה בקרב נשים בגילאי 18-49 שנים. התועלת האפשרית בנשים מעל גיל 50 שנים היא אף גדולה יותר: החיסון עשוי למנוע 4,700 אשפוזים ו-650 מקרי תמותה.

 

המומחים מציינים כי במהלך הימים האחרונים, בזמן שהסוכנויות בחנו את האירועים הנדירים, חולים עם אבחנה חדשה טופלו בהתאם, ללא מתן הפרין, אשר אינו מומלץ במקרים של תסמונת תרומבוזיס-תרומבוציטופניה. כתוצאה מכך, הרשויות סברו כי המסרים הגיעו לרופאים אשר כעת יודעים לנקוט משנה זהירות בטיפול בחולים עם תסמונת זו.

 

החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון מהווה אפשרות חשובה בשל נוחות וקלות האחסון, בהשוואה לחיסונים אחרים המאושרים לשימוש בארצות הברית.

 

מתוך הודעת ה-FDA

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<