חדשות

משרד הבריאות קורא לעריכת דיגום נרחב בבתי הספר שבהם נתגלו מקרים של הווריאנט ההודי

29/04/2021

הודעת משרד הבריאות

בהמשך לפניות כתבים, מביאים לידיעתכם כי ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס (בתמונה)  שיגרה מוקדם יותר היום (29.04.21) מכתב למנכ"ל משרד החינוך על הצורך הדחוף בדיגום נרחב בבתי הספר שבילים" בפרדס חנה, "קשת" באשדוד, "יוסף" בחולון, "דקל וילנאי" ו- "צמח השדה" במעלה אדומים לאחר שהתגלו 5 מקרים של ווראינט הודי, חשוב לציין שב-4 מ-5 בתי הספר הנ"ל הייתה לאחרונה התפרצות שהובילה לגילוי וכעת נדרשת בחינה נרחבת יותר - וזאת בכדי לזהות תחלואה חבויה ולמנוע התפשטות הנגיף.

אתמול פנו גורמי המקצוע במשרד הבריאות לאנשי המקצוע במשרד החינוך במטרה לתאם במהירות, כבר הבוקר, דיגום לבתי הספר, אך נתקלו בקשיים בשיתוף הפעולה.

יודגש כי לצד פתיחת הקפסולות בכלל השכבות וחזרה לפעילות בבתי הספר, הוחלט כי כאשר מאובחנת תחלואה יש לטפל בה באופן מהיר ונרחב כדי למנוע את התפשטותה. גישה זו חיונית כדי למנוע הדבקה והתפרצות נרחבת בקרב הילדים, שעדיין אינם מחוסנים, והקהילה שלהם.

גם אם לא ידוע כרגע בבתי הספר על מאומתים – השילוב של הימצאות ווריאנט שעלול להיות מסוכן, העובדה שהיו התפרצויות לאחרונה, והידע מהמגפה עד כה שילדים הינם א-תסמינים ב70% מהמקרים, מחייב ביצוע דיגום מהיר בבתי הספר הנ"ל באופן נרחב, על מנת לוודא שאין תחלואה חבויה.

אנו מצפים לשיתוף הפעולה של משרד החינוך, מנהלי בתי הספר והרשויות המקומיות, ולעבודה מהירה ומשותפת מול ההורים כדי להפחית את הסיכון המשמעותי האפשרי במצב זה.

למכתבה של ד"ר שרון אלרעי פרייס

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<