חדשות

הר''י מודיעה על הפסקת השביתה על רקע ההסלמה הבטחונית , ומביעה תקווה שהפגישה שנקבעה עם האוצר ליום רביעי הקרוב

10/05/2021

הודעות הר''י

ההסתדרות הרפואית מפסיקה לאלתר את השביתה (12 שעות מוקדם מהמתוכנן) על רקע ההסלמה הבטחונית.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, הנחה את ועדי הרופאים בבתי החולים ובמרפאות הקהילה לסיים לאלתר את השביתה שאמורה הייתה להסתיים רק מחר בבוקר - זאת על רקע ההסלמה הביטחונית וירי הרקטות לעבר ישראל. לדבריו, הרופאות והרופאים ימשיכו לנהוג באחריות מקסימלית כפי שעשו עד היום, ובתקווה שהשקט יחזור במהרה.

לפני כן פרסמה הר''י את 2 ההודעות הבאות:

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, משגר מסר חריף למשרד האוצר - ולעומד בראשו: "אדוני שר האוצר , מר ישראל כ״ץ , תוכיח שאתה בולדוזר תורה לאוצר ופקידיו לעצור את תכנית הגזירות שמאיימת לחנוק את מערכת הבריאות. שחרר את 600 התקנים. בשנה האחרונה הוכחנו עמידה וחוסן וזו התודה שמגיעה לרופאי ישראל?!
לדברי פרופ' חגי, עם כל הכבוד לפקידי האוצר, האחריות היא על הדרג הפוליטי. "ואקום שלטוני לא יכל להיות תירוץ להשתוללות ולמתקפות נגד הרופאות והרופאים שעושים לילות כימים למען בריאות הציבור. המחלקות הפנימיות וחדרי המיון עדיין בתפוסה של למעלה מ-100%, ולא יעלה על הדעת שיפטרו עכשיו 600 רופאים בזמן שחסרים לנו 4,500 תקנים רק בשביל להגיע לממוצע של המדינות המפותחות".

פרופ' חגי מבהיר: "היום פתחנו בשביתת אזהרה, והדגש הוא על האזהרה. זה הזמן לקחת פיקוד, ולמנוע פגיעה נוספת במערכת הבריאות. אם מישהו חושב שבאמצעות גזירות נוותר על הדרישות המוצדקות שלנו למען הרפואה הציבורית בישראל, הוא צפוי להתבדות. אני מודה לאלפי הרופאים והרופאות על התגייסותם המלאה לשביתה ולהפגנות במוקדים השונים, ואין לי ספק שגם הציבור מאחורינו בכל הכח".

ולאחר שנקבעה פגישה עם האוצר אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי: "אנחנו נעתרים להזמנת משרד האוצר לקיים פגישת מו"מ ביום רביעי הקרוב, ומצרים על כך שנאלצנו להפעיל את נשק השביתה רק כדי שזה יקרה".

לדברי פרופ' חגי, יש לקוות שהפגישה הצפויה תכלול את הגורמים הבכירים והמוסמכים באוצר על מנת לקדם פתרונות ראויים, שיובילו לא רק לביטול הקיצוצים והגזירות, אלא למה שהמערכת הזו זקוקה לה כמו אוויר לנשימה - השקעה.

כולנו ציפייה שנעלה על הפסים הנכונים ונגיע להסכמות״.

פרופ' חגי מבקש להודות לכלל הרופאות והרופאים שלוקחים היום חלק בשביתת האזהרה, ומציין כי אין לו ספק שגם הציבור הישראלי כולו מעניק להם רוח גבית.

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<