חדשות

תוצאות מבטיחות לטיפול אחזקה ב-Tralokinumab בחולים עם אטופיק דרמטיטיס (מתוך כנס Revolutionizing Atopic Dermatitis)

21/06/2021

 

מנתונים שהוצגו במהלך כנס Revolutionizing Atopic Dermatitis עולה כי בחולים רבים עם אטופיק דרמטיטיס אשר הגיבו לטיפול ב- Tralokinumabתועדה המשך תגובה לטיפול אחזקה לאורך זמן.

 

ברקע למחקר מסבירים החוקרים כי Tralokinumab הינו נוגדן חד-שבטי הניתן בזריקה תת-עורית ונקשר באופן ספציפי ל-Interleukin-13, מרכיב חשוב בדלקת בחולים עם אטופיק דרמטיטיס. בשני המחקרים העיקריים להערכת הטיפול, ECZTRA 1 ו-ECZTRA 2, טיפול מונותרפי ב- Tralokinumab היה עדיף על פלסבו לאחר 16 שבועות בכל התוצאים הראשוניים והמשניים.

 

במחקר הנוכחי ביקשו החוקרים לבחון את היעילות של הטיפול לאחר 16 שבועות בחולים שהגיבו בתחילה לתרופה ולקבוע את היעילות של הפחתת תדירות טיפול מ-300 מ"ג כל שבועיים ל-300 מ"ג כל ארבעה שבועות לאחר שלב אחזקה בן 36 שבועות. חולים שנדרשו לטיפול הצלה, כולל טיפול מקומי בסטרואידים, הוגדרו כחולים שלא הגיבו לטיפול.

 

החוקרים מדווחים על התוצאות אודות 1,596 מבוגרים בגיל ממוצע של 38 שנים, אשר חולקו באקראי לטיפול ב- Tralokinumab במינון 300 מ"ג כל שבועיים, או פלסבו, בשלב הטיפול הראשוני. בתחילת המחקר, משך אטופיק דרמטיטיס עמד בממוצע על 28.2 שנים, ב-50% הייתה מחלה חמורה על-פי מדד IGA (Investigator Global Assessment) ומדד Dermatology Life Quality Index הממוצע עמד על 17 נקודות.

 

מבין אלו, 412 חולים השיגו מדד IGA אפסי או של נקודה אחת ו/או תגובה לפי קריטריוני EASI 75 (Eczema Area and Severity Index) לאחר 16 שבועות טיפול ב- Tralokinumab כל שבועיים וחולקו באקראי בשנית ביחס 2:2:1 להמשך Tralokinumab במינון 300 מ"ג כל שבועיים, Tralokinumab במינון 300 מ"ג כל 4 שבועות, או פלסבו למשך 36 שבועות.

 

מהנתונים עלה כי 56-57% מהחולים בזרוע הטיפול ב- Tralokinumab כל שבועיים שמרו על התגובה לאחר 52 שבועות, זאת בהשוואה ל-42-50% מהחולים שטופלו אחת לארבעה שבועות. לכן, ישנה קבוצת חולים בה נדרש מתן טיפול אחת לארבעה שבועות לאחר טיפול ראשוני כל שבועיים.

 

מרווח הזמן עד להישנות על-פי מדדי IGA של 0/1 ותגובה לפי קריטריוני EASI 75 היה ארוך יותר עם Tralokinumab, בהשוואה לפלסבו, כאשר שכיחות תופעות הלוואי הייתה דומה בכל קבוצות הטיפול (73% בקרב מטופלים ב- Tralokinumab כל שבועיים, 66% בקרב מטופלים ב- Tralokinumab כל ארבעה שבועות ו-70% בזרוע הפלסבו).

 

החוקרים סיכמו וקבעו כי גישת הפחתת מינון של Tralokinumab לאחת לארבעה שבועות עשויה לשמש בחלק מהחולים בהם משטר טיפול ראשוני אחת לשבועיים הוביל לעור נקי או כמעט-נקי.

 

מתוך כנס Revolutionizing Atopic Dermatitis

 

לידיעה ב-MDEdge

 

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<