חדשות

השוואת היעילות והנזקים של טיפול אנטיביוטי בחולים אמבולטוריים עם דיברטיקוליטיס (Annals of Internal Medicine)

02/07/2021

 

טיפול בדיברטיקוליטיס בחולים אמבולטוריים באוגמנטין עשוי להפחית את הסיכון לנזקים על-רקע פלאורוקווינולונים ללא השפעה שלילית על סיבוכים משנית למחלת הסעיפים, כך עולה מתוצאות מחקר חדש שפורסמו בכתב העת Annals of Internal Medicine.

 

מטרת המחקר הייתה להשוות את היעילות והנזקים של טיפול בפלאורוקווינולונים עם מטרונידזול לעומת טיפול באוגמנטין בחולים אמבולטוריים עם דיברטיקוליטיס. החוקרים התבססו על נתוני אודות תושבי ארצות הברית בגילאי 18-64 שנים עם ביטוח פרטי ואלו בגילאי 65 שנים ומעלה עם ביטוח מדיקייר.

 

התוצאים שנבחנו כללו את הסיכון לאחר שנה אחת לאשפוז, ניתוח דחוף וזיהום ב-Clostridioides difficile והסיכון לאחר שלוש שנים לניתוח אלקטיבי.

 

החוקרים זיהו 106,361 מטופלים חדשים במטרדוניזול עם פלאורוקווינולונים ו-13,160 מטופלים באוגמנטין.

 

מהנתונים בקרב חולים צעירים עלה כי לא היו הבדלים בסיכון לאשפוז או ניתוח דחוף לאחר שנה אחת ולא תוארו הבדלים בסיכון לניתוח אלקטיבי לאחר שלוש שנים. כמו כן, לא תועדו הבדלים בין הקבוצות בסיכון לזיהום ב-Clostridium difficile.

 

מבין מבוטחי מדיקייר, החוקרים זיהו 17,639 מבוטחים תחת טיפול חדש במטרונידזול עם פלאורוקווינולונים ו-2,709 מטופלים באוגמנטין. לא תועדו הבדלים בסיכון לאשפוז או ניתוח דחוף לאחר שנה אחת ולא תוארו הבדלים בסיכון לניתוח אלקטיבי לאחר שלוש שנים. הסיכון לזיהום Clostridium difficile היה גבוה יותר בזרוע הטיפול במטרונידזול עם פלאורוקווינולונים בהשוואה לטיפול באוגמנטין (הבדל של 0.6%, רווח בר-סמך 95% של 0.2-1.0).

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי טיפול באוגמנטין עשוי להפחית את הסיכון לסיבוכים על-רקע טיפול בפלאורוקווינולונים בחולים אמבולטוריים עם דיברטיקוליטיס, ללא השפעה על הסיכון לסיבוכים משנית למחלה הדלקתית.

 

Annals of Internal Medicine 2021

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<