חדשות

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית מדווח על מגמות חדשות ומטרידות של וריאנט דלתא של נגיף הקורונה (מתוך הודעת ה-CDC)

09/07/2021

 

וריאנט דלתא של נגיף הקורונה, שהוא הוריאנט הדומיננטי כיום בארצות הברית, מצוי במגמת עליה באזורים ברחבי ארצות הברית בהם תועדו שיעורי חיסון נמוכים, כך על-פי הודעת המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (Centers for Disease Control and Prevention).

 

מהסוכנות נמסר כי וריאנט הדלתא מהווה איום על כלל המדינה, כאשר הם מזהים מגמות חדשות ומטרידות. במילים פשוטות, באזורים בהם שיעור המחוסנים נמוך, היקף המקרים ושיעור האשפוזים מצוי במגמת עליה.

 

באזורי מערב-תיכון ובחלק ממדינות ההר, הוריאנט הנ"ל אחראי ל-80% מהמקרים.

 

במהלך ששת החודשים האחרונים, 99.5% מהחולים שהלכו לעולמם עקב זיהום בנגיף הקורונה היו לא-מחוסנים. למרות שניתן היה לצפות לעליה בווריאנט דלתא, העליה המהירה מטרידה את המומחים.

 

המספרים ברחבי המדינה משקפים עליה זו, עם עליה של 11% בהיקף המקרים השבוע בהשוואה לשבוע הקודם. עוד נרשמה עליה במספר המקרים על-רקע אירועים בקהילה כאשר לא הייתה הקפדה על האמצעים למניעת התפשטות הנגיף.

 

מבין 173 מדינות עם השיעור הגבוה יותר של מקרי ההדבקה, ב-93% פחות מ-40% מהתושבים היו מחוסנים. באזורים אלו בהם מתגוררים ועובדים למעלה מ-9 מיליון אמריקאים הם האזורים במדינה בהם תועדה עליה באשפוזים ובתמותה בקרב לא-מחוסנים.

 

הן חיסון של חברת פייזר והן החיסון של חברת אסטרה-זנקה נמצאו יעילים כנגד ווריאנט דלתא. סביר להניח כי גם החיסון של חברת ג'ונסון וג'ונסון יעיל גם כן, מאחר ופותח באמצעות אותה פלטפורמה כמו החיסון של חברת אסטרה-זנקה.

 

חיסון נרחב הוא הצעד העשוי להביא לשינוי אמיתי במגפה, כאשר על הציבור לדעת כי אלו שאינם מחוסנים מצויים בסיכון להדבקה.

 

מתוך הודעת ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

כתבות בנושאים דומים

© e-Med 2021 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<