חדשות

עליה בהיקף חרדה על-רקע מצב בריאותי עם הסרת המגבלות למניעת התפשטות קורונה (מתוך ה-CDC)

16/07/2021

 

לצד הסרת ההגבלות וחובת עטיית מסכות וחזרת רבים לתחביבים ובילויים, חלה גם עליה בשכיחות חרדה על-רקע המצב הבריאותי, כך עולה מנתונים חדשים מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

 

מסקר מטעם המרכז לבקרת מחלות ומניעתן עלה כי שיעורי המבוגרים עם תסמיני חרדה או דיכאון עלו מ-36.4% ל-41.5% מאוגוסט 2020 ועד פברואר 2021. עם זאת, תופעה זו לא צפויה להיעלם עם הירידה בהיקף מקרי ההדבקה בנגיף.

 

עם זאת, ישנם עדיין אנשים רבים שלא רוצים לצאת מביתם. חלק מתמודדים עם חרדה יותר מאחרים וידוע כי חרדה יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. המגפה הנוכחית הייתה טראומטית עבור רבים בציבור.

 

למרות שאין נתונים רבים אודות ההשפעות הפסיכולוגיות של התפרצות מגפות, חוקרים מתחילים לבחון את הנושא. סקירה שפורסמה לאחרונה בכתב העת International Journal of Cognitive Therapy מצאה כי על-סמך העדויות הזמינות וההשפעות של מגפות קודמות, מגפת הקורונה צפויה להשפיע משמעותית על הבריאות הנפשית של הציבור, בפרט אלו שכבר סבלו קודם מהפרעה טורדנית-כפייתית וחרדת בריאות, כמו גם על אנשי צוות רפואי בחזית הטיפול בקורונה.

 

לדברי החוקרים, מאחר ובאוכלוסיות מסוימות הנגיף אינו גורם תסמינים, ישנה חרדה מפני הדבקה והפצת הנגיף ללא יודעין לאוכלוסיות פגיעות.

 

כמו כן, יש לציין את שטף ההודעות בכלי התקשורת המעוררות חרדה במהלך השנה האחרונה. במהלך המגפה עדיין היו דיווחים על ידיעות חדשותיות רגילות, אך בפתיחה של כל מהדורת חדשות צוין מספר החולים שנדבקו, אושפזו והלכו לעולמם עקב הזיהום. עבור חלק מהחולים, מדובר היה בגורם נוסף שהגביר את החרדה.

 

לאלו שעדיין חשים לא בנוח מפני חזרה למקומות ציבוריים, ההמלצה היא להתחיל בצעדים קטנים. תחילה מומלץ לצאת מהבית כל יום, גם אם רק להליכה קצרה. עוד חשוב להיות כנים עם בני המשפחה והחברים בכל הנוגע לתחושת הנוחות עם חשיפה לאחרים.

 

מתוך ה-CDC

 

לידיעה במדסקייפ

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<