חדשות

היעילות והבטיחות של Dulaglutide לעומת Insulin Glargine בחולים עם סוכרת מסוג 2 (J Clin Pharm Ther)

25/08/2021

 

במאמר שפורסם בכתב העת Journal of Clinical Pharmacy and Therapeutics מדווחים חוקרים על תוצאות מחקר חדש, מהן עולה כי טיפול ב-Dulaglutide (טרוליסיטי) עשוי להוות חלופה יעילה לטיפול ב-Insulin Glargine לשיפור איזון גליקמי עם ירידה במשקל ופחות אירועי היפוגליקמיה בחולים עם סוכרת מסוג 2.

 

במסגרת מטה האנליזה הנוכחית ביקשו החוקרים לבחון את היעילות והבטיחות של מתן חד-שבועי של טרוליסיטי, בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine, בחולים עם סוכרת מסוג 2. לצורך כך, הם ערכו חיפוש במאגרי PubMed, Embase ו-Cochrane Library לזיהוי מחקרים אקראיים שהשוו בין טרוליסיטי ובין בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine במבוגרים עם סוכרת מסוג 2.

 

הסקירה כללה חמישה מחקרים עם 3,383 משתתפים. מהנתונים עולה כי בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine, מתן טרוליסיטי במינון 1.5 מ"ג הוביל לירידה ממוצעת גדולה יותר בריכוז המוגלובין מסוכרר (הבדל ממוצע של 0.33%-, רווח בר-סמך 95% של 0.52- עד 0.15-), בעוד שמתן טרוליסיטי במינון 0.75 מ"ג לא הדגים השפעה דומה (הבדל ממוצע של 0.21%-; רווח בר-סמך 95% של 0.43- עד 0.01).

 

טיפול בטרוליסיטי לווה בירידה במשקל הגוף, בעוד שעם טיפול ב-Insulin Glargine נרשמה עליה במשקל הגוף.

 

הסיכון לאירועי היפוגליקמיה היה נמוך יותר עם טרוליסיטי במינון 0.75 מ"ג ו-1.5 מ"ג, בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine. עם זאת, מתן טרוליסיטי לווה בשיעור גבוה יותר משמעותית של תופעות לוואי גסטרואינטסינאליות, בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine.

 

החוקרים מסכמים וכותבים כי בהשוואה לטיפול ב-Insulin Glargine, טרוליסיטי עשוי להוות טיפול יעיל לשיפור האיזון הגליקמי עם הפחתת משקל ופחות אירועי היפוגליקמיה בחולים עם סוכרת מסוג 2 וכי טיפול זה עשוי להוות בחירה הולמת יותר מאינסולין בזאלי.

 

J Clin Pharm Ther. 2021 Mar 6

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<