חדשות

שיתוף פעולה בין רשויות הבריאות באנגליה וחברת נוברטיס נועד להגדיל את זמינות Inclisiran לטיפול לאיזון פרופיל השומנים בדם (מתוך Fierce Pharma)

04/09/2021

 

ממשלת בריטניה בשיתוף פעולה עם חברת התרופות Novartis נוקטת בצעדים במטרה להגדיל את הזמינות של Inclisiran, המפותחת ע"י חברת התרופות ונועדה לסייע באיזון פרופיל השומנים בדם. חברת התרופות עובדת מול ממשלת בריטניה ו-National Health Service בכדי לקדם עסקה ראשונה מסוגה אשר תאפשר הרחבת הזמינות של התרופה למאות אלפי חולים בסיכון גבוה למחלות לב וכלי דם.

 

במהלך שלוש השנים הבאות, מצפים מומחי ה-NHS באנגליה לטפל בכ-300,000 חולים בתרופה זו, אשר אושרה בשנה שעברה באירופה לטיפול במבוגרים עם היפרכולסטרולמיה ראשונית או דיסליפידמיה מעורבת, בשילוב עם סטטינים או טיפולים אחרים להפחתת רמות השומנים בדם.

 

לאחר בחינת הנתונים משלושה מחקרים בשלב 3, הרשויות באנגליה תמכו בתרופה לטיפול בחולים עם היסטוריה של אירועים קרדיווסקולאריים, בהם רמות LDL נותרו באופן עקבי על 100 מ"ג/ד"ל ומעלה, למרות טיפול בתרופות להפחתת רמות שומנים בדם.

 

במסגרת שיתוף הפעולה החרג הנ"ל, יזוהו חולים בסיכון גבוה, להם יוצע הטיפול תוך מעקב אחר התוצאות. מאחר ומדובר בתרופה בעלת פעילות מהירה, הניתנת פעמיים בשנה, בחברת התרופות מאמינים כי התרופה בשלה ומוכנה לשימוש.

 

מחברת התרופות לא מסרו פרטים על ההיבטים הכליליים של העסקה, אך דובר מטעמה הבהיר כי ברשויות הבריאות באנגליה סוכם כי מדובר בצעד משתלם מבחינת עלות-תועלת, כאשר הטיפול ניתן בהתאם להמלצות.

 

יש לציין כי התרופה לא אושרה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי, בעיקר בשל מגבלות כניסה למדינות זרות בעידן מגפת הקורונה (מומחי הסוכנות לא יכלו לבחון את המצב במרכזים אחרים). כעת, בחברת Novartis מקווים להחזיר את התרופה למסלול האישורים של מנהל המזון והתרופות האמריקאי.

 

מתוך Fierce Pharma

מידע נוסף לעיונך

© e-Med 2022 | כל הזכויות שמורות
שתף מקרה קליני
<